Malwina Kopron, brązowa medalistka Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie z wizytą w Grupie Azoty PUŁAWY.

9 października 2017
Malwina Kopron, brązowa medalistka Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie z wizytą w Grupie Azoty PUŁAWY.

Malwina Kopron, brązowa medalistka Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie
i złota medalistka Uniwersjady w Tajpej gościła w Grupie Azoty PUŁAWY. Spotkała się z zarządem spółki, jej pracownikami i ich rodzinami, a także z dziećmi z puławskich szkół podstawowych.

Ponaddwugodzinne spotkanie było okazją do wielu rozmów i wspomnień. Rozpoczęło się
od premiery reportażu o Malwinie przygotowanego przez lubelski oddział Telewizji Polskiej. Potem były podziękowania i gratulacje od prezesa Grupy Azoty PUŁAWY Jacka Janiszka.

– Malwina jest wzorem prawdziwej wytrwałości, bowiem łączenie sportu zawodowego na tak wysokim poziomie z nauką nie jest proste. Przykład tej zawodniczki pokazuje,
że drogą do sukcesu jest ciężka praca i wsparcie rodziny, ale zawsze warto podjąć wyzwanie. Jestem dumny, że Grupa Azoty PUŁAWY mogła wesprzeć Malwinę Kopron i deklaruję, że będziemy to czynić nadal – powiedział Jacek Janiszek, prezes zarządu PUŁAW.

– Ten sezon był dla mnie wyjątkowo udany. Można powiedzieć, że być to sezon życia.
Ale to nie koniec. Przede mną kolejne wyzwania – w przyszłym roku mistrzostwa Europy, za dwa lata mistrzostwa świata, a za trzy lata impreza najważniejsza, czyli igrzyska olimpijskie i chcę na nich zdobyć medal dla Polski – mówi Malwina Kopron.

Pełna emocji i wzruszeń była druga część spotkania, w której Malwina wspominała swoje występy sportowe i odpowiadała na pytania uczniów. Na koniec były autografy i zdjęcia. Malwinie towarzyszył jej trener i dziadek w jednej osobie Witold Kopron oraz mama
– Beata Kopron. Od marca 2017 roku głównym partnerem Malwiny Kopron jest Grupa Azoty PUŁAWY.

 ***

MALWINA KOPRON
Puławianka. Polska lekkoatletka, zawodniczka specjalizująca się w rzucie młotem.
W 2011 została srebrną medalistką mistrzostw świata juniorów młodszych. Uczestniczka mistrzostw świata juniorów (2012). W 2015 zdobyła brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy w Tallinnie. Szósta zawodniczka mistrzostw Europy w Amsterdamie (2016). W 2017 zdobyła brązowy medal Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie oraz mistrzostwo świata na Uniwersjadzie w Tajpei. Medalistka mistrzostw Polski: srebrna (2016 i 2017) i brązowa (2014 i 2015). Złota medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski (2014, 2015, 2016), mistrzostw Polski juniorów (także w rzucie oszczepem) oraz ogólnopolskiej olimpiady młodzieży.
Rekordy życiowe: rzut młotem – 76,85 (26 sierpnia 2017, Tajpej) 2. lokata w polskich tabelach historycznych; rzut oszczepem – 51,66 (23 czerwca 2012, Białystok), do zawodniczki należy również aktualny rekord Polski młodzieżowców w rzucie młotem – 72,74 w 2016.
Trenerem Malwiny jest jej dziadek Witold Kopron. Mieszka i trenuje w Puławach.


POWIĄZANE

Przedstawienie przez rząd planu dla wsi, uwzględniający m.in. mechanizm stabiliz...

Nowoczesna i PO złożyły obywatelski projekt uchwały, w którym domagają się od rz...

Dwa nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chlewnej wykryto w gos...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę