aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Manewry Łąkowe SaMASZ

13 lipca 2022
Manewry Łąkowe SaMASZ

Za nami kolejne w tym sezonie Manewry Łąkowe SaMASZ. W niedzielę (3 lipca) w Nowym Targu wspólnie z firmą Kracik zorganizowaliśmy pokazy pracy maszyn, które zgromadziły rekordową jak dotąd liczbę widzów.

Na terenie lotniska została zaprezentowana linia maszyn do zbioru zielonki: kosiarek dyskowych, przetrząsaczy i zgrabiarek SaMASZ oraz ciągników marki Deutz-Fahr. Rolnicy mogli samodzielnie przetestować maszyny podczas pracy.

10 czerwca 2022 r., na łące pokazowej przy fabryce SaMASZ w Zabłudowie k. Białegostoku, jeden z największych polskich producentów sprzętu rolniczego zaprezentował linię zielonkową maszyn SaMASZ. Impreza została zorganizowana wspólnie z dilerami z województwa podlaskiego: Max-Rol, Agro-Rolnik i Fricke Maszyny Rolnicze. Pokazy rozpoczęły się od pracy kosiarek SAMBA z listwa tnącą LiteCUT. Kolejne prezentowane podczas Manewrów zestawy kosiarek dyskowych zostały skonstruowane w oparciu o listwę tnącą PerfectCUT, która zdobyła uznanie nie tylko użytkowników, ale także innych producentów sprzętu rolniczego - w listwę PerfectCUT wyposażone są kosiarki marki McHale.

Największym zaprezentowanym tego dnia zestawem był czarny zestaw kosiarek GigaCUT KDF 341S i KDD 861 STH o łącznej szerokości roboczej blisko 9 m. GigaCUT to flagowy produkt SaMASZ, został specjalnie zaprojektowany do pracy na dużych gospodarstwach rolnych w najbardziej wymagających warunkach. Do przetrząsania skoszonej trawy użyto przetrząsacza karuzelowego P8–890 i przetrząsacza zawieszanego P4-531.

Spośród oferowanych przez SaMASZ zgrabiarek, na pokazowej łące prezentowana była zgrabiarka karuzelowa Z2-840 i zgrabiarka grzebieniowa TWIST 600P. Wszystkie maszyny SaMASZ pracowały z ciągnikami John Deere, Deutz-Fahr i Zetor.

Pierwsze w tym roku Manewry Łąkowe, na początku czerwca, zostały zorganizowane z dilerem Fricke Maszyny Rolnicze we wsi Łuka (powiat szczycieński, gmina Rozogi). Impreza przyciągnęła ponad 200 osób. Podczas pokazów zaprezentowano zestawy kosiarek dyskowych GigaCUT KDD 941 ST i KDT 341 S oraz mniejsze kosiarki KT 341 i XT-F 302. W kolejnych przejazdach rolnicy oglądali pracę przetrząsacza P8-890, zgrabiarki karuzelowej Z2-840, zgrabiarki grzebieniowej TWIST 600P. Wszystkie maszyny pracowały z ciągnikami marki John Deere.

SaMASZ podczas pokazów w ramach Manewrów Łąkowych umożliwia zaprezentowanie maszyn także innych producentów, oferowanych przez dilera. Podczas tegorocznych Manewrów Łąkowych rolnicy mogli zobaczyć m.in. przyczepę samozbierającą Bergmann, przyczepę JOSKIN, siewnik PS APV i owijarkę Tanco.


POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę