Ptak_Waw_CTR_2024
Zielony Ład_podpisy

Marka New Holland na ZIELONYM AGRO SHOW 2022

26 maja 2022
Marka New Holland na ZIELONYM AGRO SHOW 2022

ZIELONE AGRO SHOW to wystawa, która na stałe wpisała się do rolniczego kalendarza imprez wystawienniczych. Jest największą imprezą plenerową w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła, a jej organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W Ułężu pojawiły się czołowe marki maszyn i sprzętu rolniczego, wśród nich – New Holland, lider sprzedaży ciągników rolniczych. Wystawa ta była jednocześnie premierą nowej prasy zmiennokomorowej New Holland Pro-Belt 165.

 

Marka New Holland, wspólnie z autoryzowanym Dealerem, firmą AGROBARD Sp.j. zaprezentowała 14 maszyn, a wśród nich m.in. znalazły się:

- Ciągnik T5.110Utility - zaprojektowany jako wszechstronna maszyna dla współczesnych gospodarstw mieszanych. Zarówno przy pracach wykonywanych za pomocą ładowacza czołowego, narzędzi montowanych z przodu lub tyłu maszyny lub przy pracach transportowych kompaktowy T5 wyróżniają elementy wyposażenia z najwyższej półki.

- Prasa Roll-Bar 125 – to prasa stałokomorowa, która formuje bele o średnicy 1,25 m i kontynuuje najlepsze tradycje rekordzistów w sprzedaży - pras serii BR6000. Sprawdzone w praktyce, proste i niezawodne układy przenoszenia napędu, prosta konserwacja i elastyczność przy belowaniu wielu upraw roślinnych zostały udoskonalone, by sprostać wymogom współczesnego rolnictwa. Nowoczesne boczne osłony nadają prasom Roll-Bar 125 elegancki wygląd.

- Koparko-ładowarka B100D - koparko-ładowarki New Holland stanowią uniwersalny wybór do ładowania, chwytania, podnoszenia, kopania, sadzenia i wiercenia otworów, a ta lista zastosowań jeszcze dłuższa. Seria D wprowadza także szereg funkcji zwiększających wydajność. Wśród nich tryb Eco, który zapewnia automatyczną regulację prędkości obrotowej silnika i ciśnienia w układzie hydraulicznym przy wszystkich pracach, które nie wymagają utrzymania stałej prędkości i mocy.

 

Marka New Holland oferuje również pełną gamę maszyn zielonkowych i uprawowych. Seria maszyn zielonkowych obejmuje kosiarki, przetrząsacze i zgrabiarki karuzelowe, które zostały zaprojektowane pod kątem efektywnej i wydajnej pracy. Z bogatej oferty kosiarek, obejmującej kosiarki montowane z tyłu i przodu, kosiarki ciągane, boczne i centralnie zawieszane, każdy może wybrać wersję idealną dla swoich potrzeb. Gamę maszyn uzupełniają zawieszane i ciągane przetrząsacze oraz zgrabiarki jedno lub dwu wirnikowe z pokosem centralnym lub bocznym. Na wystawie w Ułężu zaprezentowane zostały:

- Zgrabiarka Pro Rotor 420 - szeroką ofertę jednowirnikowych zgrabiarek karuzelowych New Holland Pro Rotor stanowi 5 modeli o szerokościach roboczych od 2,9m do 4,45m. Zgrabiarki zostały stworzone z myślą o efektywnym grabieniu każdej uprawy roślinnej. Na wystawie zaprezentowany został bardzo popularny na polskim rynku model ProRotor 420. Maszyna była wyposażona w tandemowy układ jezdny, który doskonale kopiuje nierówności terenu oraz 2 amortyzatory stabilizujące, które znacząco podnoszą komfort pracy z maszyną.

- Brona talerzowa SDM 300R – na stoisku zaprezentowano również przedstawiciela z gamy maszyn uprawowych marki New Holland. Prezentowana była brona talerzowa SDM 300R. Maszyna o szerokości roboczej 3m wyposażona w 24 talerze o średnicy 520 mm oraz pojedynczy wał doprawiający typu „ U”. Głębokość pracy regulowana hydraulicznie
w zakresie 3-10 cm.

 

Jak zawsze, głównym punktem programu wystawy były pokazy pracy maszyn. W pierwszej kolejności w pole wyjechały kosiarki, zgrabiarki i przetrząsarki, a za nimi zestawy z prasami, przyczepami. W tej części imprezy ogromnym zainteresowaniem cieszyły się prezentowane zestawy z maszynami towarzyszącymi New Holland:

 

- Prasa Pro-Belt 165 - prasa rolująca klasy premium jest wszechstronną, wysoko wydajną i wytrzymałą prasą, która pozwala formować bele o idealnym kształcie przy zbiorze każdej uprawy roślinnej. Prasa jest uniwersalna i sprawdza się bardzo dobrze przy zbiorze kiszonki, jak i suchej słomy, produkując w sposób ciągły idealnie uformowane, sztywne bele o wysokim stopniu zgniotu, co ułatwia ich składowanie i przeładunek. Dzięki wydajności pracy sięgającej 30 ton na godzinę oraz zagęszczeniu na poziomie 140 kg/m3 w przypadku słomy, seria Pro-Belt umożliwi klientom szybsze formowanie bel, a co za tym idzie sprzątnięcie pola w krótszym czasie i większą liczbę uformowanie bel.

- Kosiarka DiscCutter 320 - Kosiarki New Holland Disc Cutter z centralnie zawieszoną listwą tnącą to gwarancja wydajności i niezawodności. Listwa tnąca ma idealnie gładki spód, a płozy ochronne na całej jej szerokości są zabezpieczeniem od uderzeń kamieni. Niewielki nacisk na grunt i niski kąt koszenia gwarantują równe ściernisko i szybszy odrost. System Top Service listwy tnącej umożliwia łatwy dostęp do kół zębatych i piast łożysk co znacząco obniża koszty eksploatacji. Kosiarki wyposażone w hydrauliczne zawieszenie Vari-Float zapewniają idealne kopiowanie terenu, a hydrauliczne zabezpieczenie najazdowe listwy tnącej zapewnia bezpieczeństwo koszenia. Hydrauliczne zabezpieczenie przeciw kamieniom i poziome przesunięcie to możliwość transportowania kosiarki w 3 pozycjach: Pionowa boczna, pionowa tylna i pozioma tylna. Modele kosiarek DiscCutter o szerokości cięcia 2,77 i 3,11 m są dostępne również w wersji ze spulchniaczem z palcami z polietylenu, który znacząco usprawnia proces zbioru roślin zielonkowych.

 

Maszyny po pokazach można było dokładnie obejrzeć na specjalnie do tego przygotowanym terenie, oraz uzyskać szczegółowe informacje od naszych specjalistów. Chociaż pogoda nie sprzyjała to Moto Park Ułęż w miniony weekend odwiedziło kilka tysięcy osób, a rozmowom na temat nowości i wydajności maszyn nie było końca. Dziękujemy wszystkim Klientom, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas wystawy Zielone AGRO SHOW.

 

Biuro prasowe CNH Industrial Polska


POWIĄZANE

Odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  na wystąpienie Zarządu Krajowej ...

Komisja opublikowała piąte roczne sprawozdanie na temat praworządności, w którym...

Tegoroczne lato należy do Alpro. Marka z portfolio Danone zaplanowała szereg ang...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę