dnikukurydzy_210818

Maszyny Cynkometu na targach

20 lutego 2018
Maszyny Cynkometu na targach

AgrarGepShow w Budapeszcie i AgroShow w Ostródzie – to początek tegorocznej ekspansji targowej Cynkometu z Czarnej Białostockiej. W związku z dynamicznym rozwojem w kolejnych miesiącach spółka zamierza kontynuować tę strategię.


- Wystawy maszyn rolniczych są doskonałą okazją do zaprezentowania gamy maszyn, zarówno modeli premierowych, jak i tych, które są mocnym punktem naszej oferty już od dłuższego czasu – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. - Jest to również miejsce i czas, w którym spotykamy potencjalnych, przyszłych klientów i  tych, którzy już korzystają z naszych maszyn, dzieląc się z nami cennymi opiniami i uwagami. Ważny jest też kontakt z naszymi dystrybutorami z kraju i zagranicy. Dlatego udział w tego typu imprezach jest bardzo istotnym elementem strategii marketingowej, zwłaszcza w okresie tak intensywnego rozwoju firmy.


Styczniowa wystawa AgrarGepShow w Budapeszcie to najważniejsza na rynku węgierskim i jedna z największych europejskich imprez branży rolniczej. Wystawa prezentuje nie tylko najnowsze maszyny uznanych światowych marek, ale także nowości wystawców z wielu krajów świata. W tym roku w Budapeszcie na powierzchni 40 tys. m. kw., ponad 46 tys. zwiedzającym swoją ofertę zaprezentowało ponad 350 wystawców. Wśród nich, w dwóch największych halach wystawowych znalazły aż trzy stoiska dystrybutorów marki Cynkomet, na których zaprezentowano pięć różnych modeli maszyn producenta z Czarnej Białostockiej - przyczep rolniczych, rozrzutników oraz przyczep do przewozu zwierząt.


- Sytuacja ta pokazuje, że nasze maszyny cieszą się bardzo dobrą opinią i są pożądane przez odbiorów na rynku węgierskim – mówi Łukasz Chełmiński, dyrektor ds. eksportu maszyn rolniczych Cynkometu. - Wystawa stała się przede wszystkim okazją do przeprowadzenia bardzo owocnych rozmów handlowych z naszymi dystrybutorami, które na co dzień są utrudnione ze względu na odległość. Generalnie nasz udział w wystawie przełożył się na dużą ilość zamówień i niewątpliwie wpłynie na nasze plany na przyszłość.


Dla Cynkometu południe Europy to istotny rynek, z którym spółka współpracuje od początku swojego istnienia, co już przekłada się na dużą rozpoznawalność marki. Spółka jest też stałym bywalcem budapeszteńskiej wystawy.


Kolejna impreza, w której ostatnio uczestniczył Cynkomet to lutowa wystawa AgroShow w Ostródzie - jedna z najlepiej zorganizowanych i znaczących, polskich wystaw „pod dachem”. Na stoisku o powierzchni 150 m.kw, podlaski producent zaprezentował tam rozrzutniki obornika N-221/3-8 10 ton , N-221/3-3 6 ton oraz przyczepę rolniczą T-104/7 12 ton.


- Maszyny cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co ma związek nie tylko z ich wyróżniającym się wykonaniem, ale również ze zbliżającymi się w tym regionie wypłatami środków unijnych na zakup maszyn – dodaje Łukasz Chełmiński.


Zarówno efekty, jak i samą imprezę spółka ocenia bardzo pozytywnie, głównie ze względu na zainteresowanie wielu klientów z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.


W związku z dynamicznym rozwojem i planami wprowadzenia na rynek wielu innowacyjnych urządzeń, spółka planuje rozszerzenie ekspansji targowej – w tym roku weźmie udział także m.in. w Agroshow w Bednarach, AgroTech w Kielcach oraz w kilku znaczących wystawach regionalnych w całym kraju, na których można obejrzeć maszyny marki Cynkomet rokrocznie.

 


Cynkomet Sp. z o.o. to jeden z najstarszych producentów maszyn rolniczych w Polsce – spółka powstała w maju 2003 roku, ale jej tradycja sięga roku 1956 i Fabryki Maszyn Rolniczych "Biafamar", po której przejęła produkcję. Obecnie firma specjalizuje się w produkcji rozrzutników i roztrząsaczy obornika, przyczep oraz skrzyń zawieszanych. Firma posiada trzy cynkownie ogniowe, o długości wanny 13 i 9m oraz cynkownię ogniową wirową. Obecnie Cynkomet zatrudnia około 250 pracowników w Czarnej Białostockiej oraz w oddziale w Wyszkowie. Firma działa na rynkach krajowym i zagranicznym – marka Cynkomet jest obecna w niemal wszystkich krajach europejskich (poza Hiszpanią, Portugalią i Francją), a także w Algierii, Mołdawii i Kanadzie. Przychody spółki za rok 2016 wyniosły ok. 52 mln zł; na koniec 2017 – 73 mln, a na koniec tego roku spółka szacuje wzrost do ok. 85 mln zł. Obecnie Cynkomet kosztem 22,4 mln zł realizuje unijną inwestycję – budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym opracowywane będą innowacyjne produkty.Biuro prasowe Cynkomet Sp. z o.o.


POWIĄZANE

Mniejsze obciążenia podatkowe dla rolników tworzących spółdzielnie zapewni ustaw...

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że wkrótce wypłaci z Funduszu Solid...

„Polska bez smogu” to temat panelu dyskusyjnego podczas 8. Europejskiego Kongres...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę