Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Mazurska Manufaktura S.A.: bardzo dobre wyniki finansowe i plany giełdowe

21 stycznia 2021
Mazurska Manufaktura S.A.: bardzo dobre wyniki finansowe i plany giełdowe

Mazurska Manufaktura S.A., właściciel marek MM Hygienic oraz Mazurska Manufaktura Alkoholi, zakończyła 2020 rok z przychodami netto ze sprzedaży na poziomie 9,2 mln zł oraz z zyskiem netto w wysokości 1,5 mln zł. Spółka oczekuje obecnie na dopełnienie formalności związanych z rejestracją emisji akcji serii E, po to, by złożyć dokumenty informacyjne na GPW.

Pomimo pandemii COVID-19 i związanych z tym zawirowań na rynku alkoholi, spółka wypracowała bardzo dobre wyniki finansowe.
 
- Sprzedaż netto wyniosła 9,2 mln zł, a zysk operacyjny (EBIT) był na poziomie 1,8 mln zł, co daje bardzo wysoką rentowność operacyjną na poziomie 19,6 proc.. Zysk netto (przed audytem) wyniósł 1,5 mln zł i spółka zamyka swój pierwszy rok działalności na sporym plusie - mówi Marek Stoiński, członek Rady Nadzorczej Mazurskiej Manufaktury S.A. i ekspert ds. finansów korporacyjnych.
 
Jestem usatysfakcjonowany wypracowanymi wynikami, zwłaszcza w okresie niepewnej i bardzo dynamicznej sytuacji gospodarczej. Pandemia mocno zmieniła koniunkturę, a dzięki temu, że jesteśmy małym, rodzinnym producentem, mieliśmy szansę na szybką reakcję i adaptację do potrzeb rynku. Stąd m.in. rozbudowa portfolio o środki dezynfekujące pod marką MM Hygienic, które pozwoliły na wypracowanie ok. 50 proc. przychodów ze sprzedaży – mówi Jakub Gromek, prezes Mazurskiej Manufaktury S.A.
 
Nie można porównać, jak zmieniły się wyniki finansowe firmy r/r, ponieważ spółka rozpoczęła działalność operacyjną na początku 2020 roku, a poprzednio raportowała dane za okres od marca 2019 (moment powołania spółki) do grudnia 2019.

Innowacyjna produkcja Juranda i zbliżający się debiut na GPW

Spółka ma ambitne plany na nadchodzące miesiące. Najważniejsze z nich to debiut na NewConnect, planowany jeszcze w I kwartale 2021 roku, a także reaktywacja legendarnego na Warmii i Mazurach piwa Jurand, produkowanego historycznie w Browarze w Szczytnie, którego Mazurska Manufaktura S.A. jest właścicielem.
 
Planujemy nie tylko powrót produkcji Juranda do źródeł, ale także wdrożenie w tym zakresie innowacji. Z końcem grudnia, po otrzymaniu promesy z banku, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, poddziałanie 3.2.2. Kredyt na innowacje technologiczne. Zgodnie z naszym założeniem, odpady będące wynikiem procesu produkcji zostaną w całości przekształcone na granulat białkowy, stanowiący jakościową paszę dla zwierząt gospodarczych – dodaje Jakub Gromek.
 
Sam finał rewitalizacji Browaru to także jeden z celów na 2021 rok. Część środków na prace remontowe zostały pozyskane w ostatnim kwartale 2020 roku w ramach rekordowej pod kątem wysokości finansowania emisji crowdinvestingowej na kwotę niemal 4,4 mln zł.

Mazurska Manufaktura S.A. to rodzinna firma z siedzibą w zabytkowym, ponad 100-letnim browarze w Szczytnie. Spółka specjalizuje się w produkcji wysokoprocentowych alkoholi rzemieślniczych klasy premium. Wśród flagowych produktów firmy można wymienić wódkę Bielik – rzemieślniczy produkt klasy premium wyróżniony m.in. w konkursie Superior Taste Award w Brukseli, jak również Wódkę z Mazur stanowiącą wizytówkę regionu oraz serię kraftowych nalewek. Spółka rozwija także markę MM Hygienic, pod którą dostępna jest seria środków do dezynfekcji.

 

 

Biuro prasowe Mazurskiej Manufaktury S.A.


POWIĄZANE

TSW to wystawa, która każdego roku przyciąga ponad 16 tys. odwiedzających. Na po...

Zapraszamy do udziału w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę