aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Mazurska Manufaktura S.A. nawiązała współpracę z Wolf and Oak Distillery S.A. oraz Czeskimi Piwami

12 grudnia 2023
Mazurska Manufaktura S.A. nawiązała współpracę z Wolf and Oak Distillery S.A. oraz Czeskimi Piwami

Mazurska Manufaktura S.A., specjalizująca się w produkcji kraftowych alkoholi mocnych i regionalnego piwa, kontynuuje swój projekt rynkowej konsolidacji. W grudniu firma nawiązała współpracę z Wolf and Oak Distillery S.A. oraz z hurtownią Czeskie Piwa. Ma ona na celu budowanie wspólnej struktury sprzedażowej w rynku i zwiększenie zasięgu dystrybucji. Spółka nawiązała też współpracę dystrybucyjną z niemieckim gigantem z rynku alkoholowego - firmą Schwarze und Schlichte.

Projekt konsolidacji to inicjatywa Mazurskiej Manufaktury realizowana od końca 2022 roku. Pomysł na współpracę producentów alkoholi wraz z lokalnymi hurtownikami i dystrybutorami to odpowiedź na coraz więcej wyzwań, z jakimi mierzy się rynek alkoholi w ostatnich latach.

– Nie jest tajemnicą, że z roku na rok spada spożycie alkoholu, a jednocześnie rosną koszty jego produkcji. Aby walczyć, nawet o mały kawałek udziału w rynku, trzeba łączyć siły. Wspólnie z innymi podmiotami, którzy nawiązali z nami dotychczas współpracę, koncentrujemy się przede wszystkim na rozwijaniu sprzedaży i dystrybucji. Łącząc struktury sprzedaży i poszerzając portfolio mamy większą siłę przebicia na półki największych sieci handlowych. Dochodzą do tego wartości dodane, jak wymiana wiedzy i doświadczeń – mówi Jakub Gromek, dyrektor generalny Mazurskiej Manufaktury S.A.

Nowi partnerzy Mazurskiej Manufaktury

W grudniu Mazurska Manufaktura podpisała umowę o współpracy z Wolf and Oak Distillery S.A. oraz hurtownią Czeskie Piwa. Wolf and Oak Distillery to rzemieślniczy producent cenionych na rynku polskim trunków. Są wśród nich między innymi wódki, giny, brandy, okowity i likiery. Właściciel historycznej destylarni w Stanicy na Dolnym Śląsku. Z kolei Czeskie Piwa to hurtownia specjalizująca się w dystrybucji piw z Czech, które cieszą się w Polsce dużą popularnością. W przeciwieństwie do dotychczasowych członków grupy konsolidacyjnej, w tym przypadku Mazurska Manufaktura nie przejmie pakietu udziałów obu podmiotów. Firmy będą konsolidować dystrybucję poprzez wspólne budowanie struktury sprzedażowej i łączenie portfolio. W ramach współpracy z Wolf and Oak Distillery, w sklepie MOJADESTYLARNIA.PL, prowadzonym przez tę firmę, pojawi się dodatkowo kilkadziesiąt produktów Mazurskiej Manufaktury. Z kolei wspólnie z hurtownią Czeskie Piwa Mazurska Manufaktura ma w planach budowę centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Szczytnie w ramach składu podatkowego spółki.

Rozwój grupy konsolidacyjnej oraz portfolio

Jak dotąd, w grupie konsolidacyjnej, która powstała z inicjatywy Mazurskiej Manufaktury, znalazły się: hurtownia Sajon specjalizująca się w imporcie czeskim piw, Kujawianka Inter S.A

(dystrybutor spożywczy w województwie kujawsko-pomorskim), producent piw rzemieślniczych AleBrowar oraz hurtownia Westtrade. Dzięki współpracy, Spółki powiększyły znacznie zarówno swoje portfolio, jak i zasięg dystrybucji.

Mazurska Manufaktura ma w planach na 2024 roku dalszy rozwój projektu rynkowej konsolidacji. Spółka stawia także na współpracę z zagranicznymi podmiotami. W ostatnim czasie podpisana została umowa na wyłączną dystrybucję dwóch marek alkoholowych firmy Schwarze und Schlichte. To niemiecki gigant z branży alkoholi z historią sięgającą 1664 roku. Już w styczniu na polski rynek wejdzie aperitif marki DÉJÀ-VU. W kwietniu Mazurska Manufaktura wprowadzi także do sprzedaży gotowe koktajle marki Shatler’s w wersji alkoholowej oraz bezalkoholowej.

Mazurska Manufaktura to założona w 2019 r. rodzinna spółka specjalizująca się w produkcji mocnych alkoholi segmentu premium, ale też aktywnie działająca na rynku piw regionalnych i rzemieślniczych. Głośnym dokonaniem firmy jest rewitalizacja zabytkowego browaru w Szczytnie na Mazurach, do którego wkrótce powróci produkcja lokalnej marki Jurand. To jedna z wielu reaktywowanych przez Mazurską Manufakturę historycznych marek piwa, które po latach nieobecności ponownie trafią na rynek. Spółka rozwija także swoje portfolio piw rzemieślniczych, do których należy wrocławska marka Profesja oraz lęborski AleBrowar

oprac, e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

Jak było do przewidzenia, tuż po wyborach samorządowych, burmistrzowie, wójtowie...

Decyzja o wyborze odpowiedniej karmy jest kluczowa dla zdrowia psa i jego samopo...

W dzisiejszych czasach rolnictwo to nie tylko ciężka praca, ale także biznes, kt...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę