Adama_poleposition_15.03_30.04

Mazurski Festiwal Dyni w gminie Ostróda

23 października 2020
Mazurski Festiwal Dyni w gminie Ostróda

W dniach 17-18 października br. w gminie Ostróda w woj. warmińsko-mazurskim powrót dyni na stoły zainicjowało Stowarzyszenie „Durąg XXII wieku” wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich przy współudziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Olsztynie.

Podczas Mazurskiego Festiwalu Dyni w złotych kolorach jesieni  na stołach Kół Gospodyń Wiejskich zakrólowała polska dynia.

Konkurs promujący tradycje kulinarne regionu w oparciu o lokalne ekologiczne produkty z wykorzystaniem dyni odbył się w Durągu, Lubajnach i Pietrzwałdzie. Do współzawodnictwa przystąpiło 10 KGW z terenu gminy Ostróda. Komisja Konkursowa oceniła smak, oryginalność przygotowanych potraw, estetykę podania i wystrój stołu oraz związek z regionem.

Wszystkie Koła wykazały się niezwykłą pomysłowością w przygotowaniu wspaniałych dyniowych potraw a jednocześnie była to okazja do wymiany doświadczeń związanych z przyrządzanymi potrawami oraz czerpaniem inspiracji na dalszą działalność. Na stole można było znaleźć kulinarne dyniowe arcydzieła w tym m.in. rozgrzewające zupy z dyni - każda w oryginalnym wydaniu, sałatki, chleby, desery oraz wiele innych.

Całość została ozdobiona jesiennymi kwiatami i ziołami z wiejskich ogrodów. Stoły uginały się od precjozów, które zostały przygotowane z sercem. Podsumowaniem spotkania było wręczenie cennych nagród.

 

KOWR


POWIĄZANE

15 kwietnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmo...

W związku z wnioskiem zgłoszonym na VII Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych...

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XX edycję Programu Stypendiów Po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę