Mazurski Festiwal Dyni w gminie Ostróda

23 października 2020
Mazurski Festiwal Dyni w gminie Ostróda

W dniach 17-18 października br. w gminie Ostróda w woj. warmińsko-mazurskim powrót dyni na stoły zainicjowało Stowarzyszenie „Durąg XXII wieku” wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich przy współudziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Olsztynie.

Podczas Mazurskiego Festiwalu Dyni w złotych kolorach jesieni  na stołach Kół Gospodyń Wiejskich zakrólowała polska dynia.

Konkurs promujący tradycje kulinarne regionu w oparciu o lokalne ekologiczne produkty z wykorzystaniem dyni odbył się w Durągu, Lubajnach i Pietrzwałdzie. Do współzawodnictwa przystąpiło 10 KGW z terenu gminy Ostróda. Komisja Konkursowa oceniła smak, oryginalność przygotowanych potraw, estetykę podania i wystrój stołu oraz związek z regionem.

Wszystkie Koła wykazały się niezwykłą pomysłowością w przygotowaniu wspaniałych dyniowych potraw a jednocześnie była to okazja do wymiany doświadczeń związanych z przyrządzanymi potrawami oraz czerpaniem inspiracji na dalszą działalność. Na stole można było znaleźć kulinarne dyniowe arcydzieła w tym m.in. rozgrzewające zupy z dyni - każda w oryginalnym wydaniu, sałatki, chleby, desery oraz wiele innych.

Całość została ozdobiona jesiennymi kwiatami i ziołami z wiejskich ogrodów. Stoły uginały się od precjozów, które zostały przygotowane z sercem. Podsumowaniem spotkania było wręczenie cennych nagród.

 

KOWR


POWIĄZANE

Zmiana dyrektywy w sprawie zrównoważonego stosowania środków ochrony roślin(SU -...

22 czerwca 2022r. Komisja Europejska przyjęła pionierskie wnioski mające na celu...

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie konsultacyjne wicep...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę