Adama_15.08-30.09.2021

MHP chce być bliżej konsumenta

24 sierpnia 2021
MHP chce być bliżej konsumenta

Największy producent drobiu na Ukrainie – Agroholding MHP – zainwestował w nowy biznes – sieć restauracji internetowych. Ukraińska firma nabyła około 20 proc. udziałów w startupie Foodz Ukraine.

Jednym z celów  strategicznych dalszego rozwoju przyjętego przez MHP jest rozszerzenie relacji z  biznesem restauracyjnym. W opinii MHP innowacyjne pomysły związane z dotarciem do konsumenta poprzez „internetową gastronomię” mają bardzo dobre perspektywy rozwoju na Ukrainie.

Startup  Foodz Ukraine rozpoczął działalność internetowych restauracji w Kijowie na początku 2020 roku. Otwarto w stolicy piętnaście kuchni (w tym pięć we współpracy z Glovo), a baza klientów zwiększyła się do 100 tys. W 2020 roku sprzedaż firmy wyniosła 35  mln UAH przy obsłudze około 100 tys. zamówień.

Po upewnieniu się, że model biznesowy działa, pozyskano finansowanie zewnętrzne. Do tej pory w startup zainwestowano ponad dwa miliony dolarów. Zaangażowanie MHP w projekt  ma nie tylko na celu pełnienie roli inwestora, ale również partnera strategicznego wspierającego swoją wiedzą w zakresie rozwoju biznesu.

 

KIPDiP


POWIĄZANE

Rozwiązaniem Twojego problemu jest odtrucie alkoholowe!Imprezy ze znajomymi mają...

W dniu 10 października br. podczas Targów „Jesień w sadzie i ogrodzie” na terena...

Dnia 11 października br. odbyło się wręczenie nagród dla laureatów XVIII Ogólnok...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę