Międzynarodowa konferencja pszczelarska w Płońsku

13 grudnia 2019
Międzynarodowa konferencja pszczelarska w Płońsku

W dniu 10 grudnia br. w siedzibie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział Poświętne w Płońsku odbyła się międzynarodowa konferencja pszczelarska pt. „Pszczelarstwo i bartnictwo w krajach nadbałtyckich”.

Podczas konferencji poruszane były tematy związane z rozwojem pszczelarstwa i bartnictwa na terenie Polski, a także Białorusi, Litwy, Łotwy i Estonii. Prelegenci mówili m.in. o pozyskiwaniu produktów pszczelich na terenach leśnych, tradycjach pszczelarskich w swoich krajach, o tym jak można obniżyć koszty prowadzenia pasieki wykorzystując panele fotowoltaniczne, czy też o działaniu pożytecznych mikroorganizmów na pszczoły.

Na zaproszenie organizatorów w konferencji wziął udział przedstawiciel Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie – Andrzej Kołodziejczyk, który przygotował stoisko informacyjne poświęcone zadaniom realizowanym przez KOWR. Dostępne były bezpłatne materiały informacyjne dotyczące m.in. gospodarowania Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa, ulotki dla hodowców trzody chlewnej dotyczące zagrożeń związanych z ASF, Biuletyny Informacyjne KOWR i inne.

 

KOWR


POWIĄZANE

Pod koniec lipca ARiMR poinformowała O uruchomieniu aplikacji suszowej. „Zgłoś s...

Do 1 sierpnia 2022 r. rolnicy mogli ubiegać się o wsparcie na zalesianie lub na ...

Przez ostatnie kilka miesięcy można było obserwować dynamiczną poprawę ofert lok...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę