Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Międzynarodowa konferencja pszczelarska w Płońsku

13 grudnia 2019
Międzynarodowa konferencja pszczelarska w Płońsku

W dniu 10 grudnia br. w siedzibie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział Poświętne w Płońsku odbyła się międzynarodowa konferencja pszczelarska pt. „Pszczelarstwo i bartnictwo w krajach nadbałtyckich”.

Podczas konferencji poruszane były tematy związane z rozwojem pszczelarstwa i bartnictwa na terenie Polski, a także Białorusi, Litwy, Łotwy i Estonii. Prelegenci mówili m.in. o pozyskiwaniu produktów pszczelich na terenach leśnych, tradycjach pszczelarskich w swoich krajach, o tym jak można obniżyć koszty prowadzenia pasieki wykorzystując panele fotowoltaniczne, czy też o działaniu pożytecznych mikroorganizmów na pszczoły.

Na zaproszenie organizatorów w konferencji wziął udział przedstawiciel Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie – Andrzej Kołodziejczyk, który przygotował stoisko informacyjne poświęcone zadaniom realizowanym przez KOWR. Dostępne były bezpłatne materiały informacyjne dotyczące m.in. gospodarowania Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa, ulotki dla hodowców trzody chlewnej dotyczące zagrożeń związanych z ASF, Biuletyny Informacyjne KOWR i inne.

 

KOWR


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych popierając wniosek Małopolskiej Izby Rolnicz...

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że do obrotu i stosowania w Pol...

23 lipca w Warszawie odbyła się gala, podczas której rozdano 37 statuetek Złoteg...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę