FestiwalZupSwiata_250817
CTR_80917

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza „Agropromocja 2016”

15 września 2016

Zakończyła się Agropromocja 2016 – największa w regionie wystawa rolnicza o charakterze promocyjno-handlowym. Od 26 lat wpisuje się w kalendarz najważniejszych imprez rolniczych w Małopolsce i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony firm uczestniczących, jak i zwiedzających.

Corocznie podczas wystawy swój dorobek, wyroby i usługi prezentuje blisko 400 firm z branży rolniczej i okołorolniczej, wystawców indywidualnych oraz instytucji. Niezmienną ideą przedsięwzięcia jest przedstawienie problematyki wsi oraz dorobku rolnictwa, a także folkloru i kultury małopolskiej wsi. O randze i atrakcyjności tego wydarzenia świadczy ogromna liczba odwiedzających oraz obecność licznych mediów ogólnopolskich i lokalnych. Każdego roku dwudniową wystawę odwiedza blisko 40 tys. zwiedzających. Uczestnicy mogą obejrzeć zwierzęta, maszyny, urządzenia do produkcji rolnej, pasze, preparaty weterynaryjne, wyroby przetwórstwa rolno-spożywczego, wszystko co wiąże się z ogrodnictwem, szkółkarstwem, hodowlą roślin, ochroną środowiska, żywnością ekologiczną, produktami regionalnymi i tradycyjnymi oraz agroturystyką.

Wielkie emocje budziły w tym roku liczne konkursy odbywające się w trakcie imprezy, jak np. „Wojewódzki Konkurs Potraw Regionalnych”, „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne”, „Nasze kulinarne dziedzictwo”, czy „Agroliga”, w których nagrody za I i II miejsca ufundowała Agencja Rynku Rolnego. Nagrody laureatom wręczył dyrektor OT w Krakowie Piotr Serafin.

Wśród gości obecni byli przedstawiciele administracji rządowej, samorządów wszystkich szczebli oraz instytucji i organizacji okołorolniczych.

Podczas wydarzenia Oddział Terenowy ARR w Krakowie zorganizował stoisko informacyjno-konsultacyjne, w którym pracownicy udzielali zainteresowanym informacji na temat mechanizmów administrowanych przez ARR. Przygotowano również gry i zabawy dla dzieci związane tematycznie z programem „Owoce i warzywa w szkole”.

Głównym organizatorem „Agropromocji 2016” był Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

ARR


POWIĄZANE

Senat opowiedział się w piątek za ustawą dot. ustanowienia 12 lipca Dniem Walki ...

Senat przyjął w piątek ustawę o ochronie zdrowia zwierząt nie wnosząc do nich po...

Finalizacja przejęcia przez Bayer koncernu Monsanto jest przewidziana na począte...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę