Ministrowie Rolnictwa Pribałtiki na FSM

21 sierpnia 2019
Ministrowie Rolnictwa Pribałtiki na FSM

Podczas 17 edycji Międzynarodowego Forum Mleczarskiego, które odbędzie się w terminie 4-6 września w Hotelu Narvil w Serocku zaplanowane jest spotkanie robocze z udziałem Ministrów Rolnictwa Pribałtiki, Pana Marta Järvik z Estonii, Pana Andriusa Palionis z Litwy, Pana Kasparsa Gerhards z Łotwy oraz Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Polsce, podczas którego będą miały miejsce dyskusje na temat przyszłości sektora mleczarskiego, wyzwań jakie stoją przed branżą mleczarską czy też zmian, które czekają unijne rolnictwo po Brexicie.

Od 17 lat dyskusja wokół przyszłości polskiego, a także światowego sektora mleczarskiego toczy się także w Polsce podczas Międzynarodowego Forum Mleczarskiego (dawniej Forum Spółdzielczości Mleczarskiej). Ta konferencja od lat jest miejscem wymiany poglądów na poziomie międzynarodowym, z udziałem najważniejszych decydentów unijnego i światowego mleczarstwa.

- W 2019 roku świat mleczarski skupia się wokół skutków Brexitu, politycznych i ekonomicznych aspektów rozwoju światowej branży mleczarskiej czy kierunku rozwoju produkcji i przetwórstwa mleka. Przyjęcia zaproszenia przez Ministrów Rolnictwa Pribałtyki jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i niezwykle ważnym wydarzeniem dla polskiego sektora mleczarskiego. - mówi Agnieszka Maliszewska, organizatorka Forum. – Podkreśla to rolę Polski na arenie międzynarodowej.

Szczegółowe informacje na temat Forum, programu, prelegentów oraz poprzednich edycji dostępne na stronie http://forum-mleczarskie.org

 

Biuro Organizacyjne Międzynarodowego Forum Mleczarskiego


POWIĄZANE

Konieczność ochrony środowiska wymaga zmniejszenia jego zanieczyszczenia przez o...

O tym, w jaki sposób Sesje Naukowe Instytutu Ochrony Roślin – PIB wpływają na po...

Coraz więcej firm zajmujących się przetwórstwem mleka decyduje się na wprowadzen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę