Mleczne Laury 2022 w Olsztynie

6 kwietnia 2022
Mleczne Laury 2022 w Olsztynie

W dniu 1 kwietnia br. w Olsztynie odbyły się „Mleczne Laury 2022” czyli posumowanie wyników oceny wydajności mlecznej bydła w 2021 w województwie warmińsko-mazurskim. Z ramienia KOWR w wydarzeniu uczestniczył Marcin Kazimierczuk, Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Olsztynie.

Mleczne Laury to wydarzenie mające na celu uhonorowanie najlepszych hodowców bydła mlecznego w województwie warmińsko-mazurskim, które organizowane jest od wielu lat przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Warmińsko-Mazurski Związek Hodowców Bydła Mlecznego. W ocenie jakościowej bydła mlecznego w regionie znajduje się prawie 1400 obór, w których jest hodowanych ponad 60 tysięcy krów o średniej wydajności 8 365 litrów mleka od jednej krowy. Jak podkreślali obecni na wydarzeniu posłowie na Sejm RP Jerzy Małecki i Zbigniew Ziejewski oraz Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Piotr Opaczewski województwo warmińsko-mazurskie posiada oprócz dobrych warunków przyrodniczo-klimatycznych do hodowli krów mlecznych, także doskonałych hodowców zaangażowanych w rozwój swoich gospodarstw.

Tegoroczna edycja Mlecznych Laurów była okazją do uhonorowania ponad stu hodowców z Warmii i Mazur za wybitne osiągnięcia w produkcji mleka w 2021 roku. Za najwyższą średnią wydajność mleka w gospodarstwie wynoszącą 14 575 litrów mleka uhonorowano gospodarstwo Państwa Joanny i Leszka Budniewskich z powiatu iławskiego. Natomiast trzy najlepsze „krowy rekordzistki” województwa Warmińsko-mazurskiego pochodzą z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Grunwald Sp. z o.o. w powiecie ostródzkim.

Wśród nagrodzonych producentów mleka znalazły się także dwa gospodarstwa z Zasobu Własności Skarbu Państwa – Stado Ogierów w Rzecznej oraz Stadnina Koni w Liskach.

W imieniu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa nagrody najlepszym hodowcom wręczył Marcin Kazimierczuk Zastępca Dyrektora Oddziału Terenowego w Olsztynie.

 

KOWR


POWIĄZANE

Dlaczego powinniśmy zainteresować się globalnym Południem? ● Około 768 milionów ...

Ubezpieczyciele notują rekordową liczbę szkód spowodowanych zjawiskami pogodowym...

Aż 40 proc. Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa. Prawie połowa Europej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę