MLECZNE ŚWIĘTA WIELKANOCNE

9 kwietnia 2020
MLECZNE ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Również kot Mleczysław i Mleczna Kita już zaczęli przygotowania. Mleczni bohaterowie w tym roku postanowili przygotować pyszny sernik, który będzie gościł na ich świątecznym stole. Dlaczego właśnie wybrali ten wypiek? Sernik robiony jest z sera twarogowego, który stanowi doskonałe źródło pełnowartościowego białka.

Jeżeli mówimy o białku to nie możemy zapomnieć o aminokwasach, z których jest ono zbudowane. Białka mleka zawierają aminokwasy egzogenne, które organizm nie potrafi sam wytworzyć jak: walina, leucyna, izoleucyna, lizyna, treonina, tryptofan, histydyna, fenyloalanina, metionina oraz aminokwasy endogenne, które nasz ustój produkuje czyli seryna, alanina, asparagina, seryna, kwas glutaminowy. Twaróg zawiera wapń, fosfor, sód, jod, potas, cynk i magnez. W produkcie tym znajdziemy również witaminy A, D, E, B1, B3, B6.

Z okazji zbliżających się świąt Kot Mleczysław i Mleczna Kita życzą Wszystkim, duuuuużo radości, szczęścia i pogody ducha oraz zapraszają do udziału w bezpłatnym programie „Mamy kota na punkcie mleka”. Odwiedźcie koniecznie stronę www.kochammleko.pl i zajrzyjcie na Facebook’owy fanpage kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, gdzie znajdziecie co najmniej tyle inspiracji, ile wartości odżywczych posiada nabiał.

Rekrutacja do programu trwa cały 2020 rok. Nauczycielu, nie zwlekaj! Dołącz do programu już dziś! Wystarczy wejść na stronę programu www.kochammleko.pl pobrać i wypełnić deklarację przystąpienia, a następnie przesłać ją na adres promocja@izbamleka.pl lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.

Program „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowany jest z Funduszu Promocji Mleka i prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

 

Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”


POWIĄZANE

Zmiana dyrektywy w sprawie zrównoważonego stosowania środków ochrony roślin(SU -...

22 czerwca 2022r. Komisja Europejska przyjęła pionierskie wnioski mające na celu...

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie konsultacyjne wicep...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę