aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

MLEKO – CENNY NAPÓJ

2 października 2019
MLEKO – CENNY NAPÓJ

Skończyły się wakacje, znowu zaczęło się szkoła. Trzeba uczyć się tabliczki mnożenia i ortografii, które łatwiej przyswaja się w gronie kolegów i koleżanek. Nowy rok szkolny to również powrót do stałego rytmu dnia takiego jak: pobudka, szkoła, udział w zajęciach dodatkowych i powrót do domu. Wraca także rutyna spożywania posiłków.

O dobry początek dnia i kondycje w szkole zadba porządne, pierwsze śniadanie, które powinno być spożyte w ciągu 30 minut po pobudce. Najlepiej z dodatkiem ciepłego mleka. Na pierwszy ogień idzie mleczna owsianka z dodatkiem jesiennych jabłek, która nie tylko dostarczy energii ale i szeregu witamin z grupy B, a także witaminę D, o której powinniśmy pamiętać szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Pamiętaj! Twój organizm potrzebuje bogactwa MLEKA przez całe życie.

Mleko zawiera także białko, które zbudowane z aminokwasów egzogennych i endogennych, aż w 97% są dobrze przyswajane przez organizm. Zapotrzebowanie na białko u osób dorosłych, to ok. 0,8-1g każdy kilogram wagi ciała. Białko to materiał budulcowy wszystkich narządów, wspomaga gojenie się ran i regeneruje organizm.

Zawarty w mleku wapń należy do makroelementów i prawie w 100% służy do budowy kości, kręgosłupa, zębów. Regularne spożywanie mleka i produktów mlecznych, już od wczesnego dzieciństwa sprawi, że układ kostny będzie mocniejszy, dzięki czemu zabezpieczamy się przed osteoporozą w późniejszym wieku.

Program „Mamy kota na punkcie mleka, który finansowany jest z Funduszu Promocji Mleka i organizowany przez Polską Izbę Mleka i Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Wszystkie szczegóły o mlecznej kampanii skierowanej do szkół podstawowych, klas I-III, nauczycieli, rodziców i opiekunów znajdują się na stronie internetowej:

www.kochammleko.pl

 

Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”


POWIĄZANE

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...

Myjka Karcher K5 to zaawansowane urządzenie, które stanowi klucz do efektywnego ...

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę