Targi_china_210519-750

Mlekovita: ponad 2,1 mld l skupionego mleka w 2018 r.

15 stycznia 2019
Mlekovita: ponad 2,1 mld l skupionego mleka w 2018 r.

Ponad 2,1 mld litrów skupionego mleka i 100 tys. ton proszków mlecznych na światowych rynkach w 2018 r. - to ubiegłoroczne osiągnięcia Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita, która w ubiegłym roku pobiła kolejne rekordy umacniając swoją pozycję rynkową - poinformowała spółdzielnia.

Mlekovita jest największą grupą mleczarską w Polsce. Tworzy ją 20 zakładów produkcyjnych i 32 własne centra dystrybucyjne, w tym pierwsze w branży hurtownie Cash&Carry. Jest przedsiębiorstwem ze 100-procentowym kapitałem polskim i liderem eksportu sektora mleczarskiego.

Największa w historii firmy inwestycja w Fabrykę Proszków Mlecznych, która może w ciągu doby doby przetwarzać 2 mln litrów mleka lub serwatki, umocniła spółdzielnię na pozycji lidera. Koszt tej inwestycji wyniósł ok. 320 mln zł.

Fabryka Proszków Mlecznych znacząco poszerzyła asortyment o takie wyroby, których Mlekovita dotychczas nie posiadała czyli m.in. koncentraty białek serwatkowych i białek mleka, mleko w proszku pełne instant i aglomerowane, mleko w proszku odtłuszczone instant, serwatkę w proszku z tłuszczem roślinnym, instant proszek mleczny z tłuszczem roślinnym, śmietankę w proszku.

Dzięki nowej inwestycji Mlekovita rozszerza asortyment oferowany poza granicami Polski, obecnie już w 159 krajach świata. Proszki mleczne są szczególnie istotnym produktem eksportowym ze względu na trwałość i wysoką jakość.

Mlekovita oferuje największy wybór nabiału w Polsce i Europie (m.in.: sery twarde dojrzewające, pleśniowe topione i wędzone, mleka UHT o zróżnicowanej pojemności i zawartości tłuszczu, mleka pasteryzowane, śmietanki UHT, mleczka zagęszczone, mleczka smakowe, napoje wysokobiałkowe, kefiry, jogurty, maślanki, twarogi i twarożki smakowe, masła i tłuszcze do smarowania).

Grupa pracuje zgodnie ze Zintegrowanym Systemem Zarządzania, posiada certyfikat koszerności (Koher Certificate) i certyfikat HALAL; została również wpisana do bazy Sedex – firm o etycznych standardach produkcji w łańcuchu dostaw.

 

Anna Wysoczańska (PAP)


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się w czwartek...

Smakiem czerwca polska truskawka. Przebojem wchodzi malina. Plantatorzy owoców j...

– Nigdy nie podejrzewałabym nawet, że pierwsze objawy, które pojawiły się 1,5 ro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę