aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

MLEKOVITA ponownie na 1. miejscach w prestiżowych rankingach

17 grudnia 2021
MLEKOVITA ponownie na 1. miejscach w prestiżowych rankingach

Dynamiczny rozwój MLEKOVITY, lidera mleczarstwa w Europie Środkowo-Wschodniej, znajduje odzwierciedlenie w zdobywanych przez firmę licznych prestiżowych nagrodach. Kolejny rok z rzędu Grupa MLEKOVITA zwyciężyła w Rankingu Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich, przygotowanym przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich, dodatkowo zdobywając też nagrodę za produkcję galanterii mlecznej. Podobnie jak w poprzednich latach, zajęła również 1. miejsce w Podlaskiej Złotej Setce Przedsiębiorstw, w kategorii firm o największych przychodach.


Grupa MLEKOVITA po raz kolejny została zwycięzcą Rankingu 10 Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich, opracowanego przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich na podstawie danych z 15 rankingów szczegółowych. W tej edycji, za 2020 rok, oceniano różne wskaźniki, m.in. ilość skupionego i przerobionego mleka, wartość przychodów ze sprzedaży, dynamikę sprzedaży 2020/2019, wskaźnik eksportu czy wysokość poniesionych nakładów inwestycyjnych w 2020 r. Dodatkowo w 2020 r. Zarząd KZSM wyróżnił spółdzielnie za produkcję galanterii mlecznej – i w tej kategorii MLEKOVITA również zajęła 1. miejsce.


Grupa MLEKOVITA została również zwycięzcą XVIII Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw wśród dużych firm o największych przychodach. To zwycięstwo zapewniła sobie, osiągając w 2020 roku rekordowe ponad 5,6 mld zł przychodu, mimo zawirowań związanych z pandemią Covid-19. Wartość eksportu firmy w 2020 r. wyniosła 1,6 mld zł, a wartość inwestycji – ponad 100 milionów zł. W ostatnim dziesięcioleciu MLEKOVITA zainwestowała w Polsce ponad 1 mld zł. Jesienią 2021 r. firma otworzyła największe i najnowocześniejsze centrum logistyczne w mleczarstwie, aby jeszcze sprawniej dystrybuować asortyment 1555 najwyższej jakości produktów, znanych w Polsce i w 167 krajach świata.


Dziękuję kapitule Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw za uhonorowanie Grupy Mlekovita. Przyznając dzisiaj tę nagrodę Mlekovicie, przyznajecie ją de facto każdemu z naszych 15 tysięcy dostawców oraz milionom klientów, którzy wybierają nas każdego dnia i obdarzają nas zaufaniem. Zwycięstwo w tym najbardziej prestiżowym w województwie podlaskim rankingu pokazuje siłę obecności Mlekovity na gospodarczej mapie naszego regionu oraz jej nieocenioną rolę w tworzeniu i utrzymaniu rynku pracy. Zawsze staramy się być najlepszym partnerem w biznesie, a potrzeby konsumentów stawiamy na pierwszym miejscu – mówił Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński podczas gali, która odbyła się 15 grudnia br. Jak dodał, mimo trudnej sytuacji na światowych rynkach, MLEKOVITA z pozytywnym nastawieniem patrzy w przyszłość i planuje dalej dynamicznie się rozwijać, zdobywając serca i podniebienia coraz bardziej wymagających klientów.


Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw to najstarszy tego typu ranking, przedstawiający wiodące firmy z regionu, organizowany przez redakcję „Kuriera Porannego”. Nagradza najprężniejsze firmy i ich menedżerów. Wiele z podlaskich przedsiębiorstw odnosi sukcesy nie tylko na rynku lokalnym, ale zdobywa również rynek krajowy i z powodzeniem konkuruje na różnych kontynentach.

 

 

Biuro Prasowe MLEKOVITA


POWIĄZANE

Pelniąacy obowiązki ministra polityki rolnej i żywności Ukrainy Taras Wysocki po...

Jako podało ministerstwo polityki agrarnej Ukrainy, producenci rolni aktywnie an...

15 maja Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oficjalnie poinformował o odwołaniu przeta...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę