GUS_230920_750x100_stat

Mlekpol (SM) głównym sponsorem Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim MTB XCO / XCR – znamy zwycięzców!

19 sierpnia 2020
Mlekpol (SM) głównym sponsorem Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim MTB XCO / XCR – znamy zwycięzców!

W trakcie długiego sierpniowego weekendu na Mazurach odbyło się wydarzenie o randze krajowej. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim MTB XCO / XCR to jedna z najważniejszych imprez w kolarskim kalendarzu, a Mlekpol (SM) był ich sponsorem strategicznym.

Po długim weekendzie intensywnych zmagań na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie znamy zwycięzców Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim MTB XCO / XCR. To były dni pełne wyzwań i niesamowitej przygody. Kolarze z całego kraju przyjechali na Mazury, aby walczyć o najwyższe miejsca. Pogoda, chociaż idealna na sierpniowy weekend, nie sprzyjała uczestnikom, a wysoka temperatura utrudniała zmagania.

– Od trzech lat jesteśmy sponsorem strategicznym Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim w Mrągowie. Zmagania kolarskie były znakomitą okazją do wysiłku fizycznego, przeżycia sportowej przygody i zdrowej rywalizacji z produktami Mlekpolu – mówi Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu w mleczarni Mlekpol (SM).

Na zawodników czekała trasa z techniczną rundą o długości ok. 3 800 metrów, to było ok. 200 metrów interwałowych podjazdów i szybkich, krętych zjazdów. Nie zabrakło także przeszkód takich jak belki, okazały rock garden z ponad 50 ton głazów i duży drop. Tętno kolarzom podniósł również całkowicie nowy, liczący 850 metrów odcinek poprowadzony po stromych trawersach Góry Czterech Wiatrów.

Do rywalizacji stanęła czołówka polskiego kolarstwa górskiego. Tytułów mistrzowskich w elicie broniła Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak. W tym roku Mistrzami Polski 2020 zostali:

Maja Włoszczowska – zawodniczka Kross Racing Team po raz czternasty w karierze ubrała „koszulkę z orłem”. Na mecie pojawiła się z ponad minutową przewagą nad drugą w rywalizacji Aleksandrą Podgórską, tytuł II-vice Mistrzyni Polski 2020 wywalczyła Katarzyna Solus-Miśkowicz;

Krzysztof Łukasik – w połowie wyścigu zaczął powiększać swoją przewagę nad rywalami i na metę wjechał z 45 sekundową przewagą nad ubiegłorocznym Mistrzem Polski. Bartłomiej Wawak rywalizację zakończył z srebrnym medalem na szyi, a jako ostatni na podium stanął Filip Helta.

W miniony weekend uczestnicy trzeciego etapu Milko Mazury MTB również mogli spróbować swoich sił na mistrzowskiej trasie. Nie mają oni wiele czasu na odpoczynek zważywszy na fakt, że już 22 sierpnia zaplanowany jest kolejny etap, tym razem Wyścig O Jelenie Rogi w Rynie. Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Milko. Szczegóły trasy na stronie www.mazurymtb.pl.

Po więcej informacji na temat zdrowego stylu życia i porad dotyczących aktywności fizycznej zapraszamy na: ruszajzmilko.pl.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Od 19 października w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można skł...

FAO skorygowała w dół prognozy produkcji dla światowego rynku zbóż w roku 2020 p...

Ambitne cele zaproponowane przez Komisję Europejską w kontekście Zielonego Ładu ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę