GUS_230920_750x100_stat Claas_20.11.2020

Morawiecki: Program "Czyste Powietrze" to niższe rachunki i zdrowsi ludzie

12 września 2018
Morawiecki: Program "Czyste Powietrze" to niższe rachunki i zdrowsi ludzie

Nasz program "Czyste powietrze" to wysoka jakość życia, niższe rachunki za prąd i zdrowi ludzie, taki cel nam przede wszystkim przyświeca - mówił premier Mateusz Morawiecki we wtorek w Opocznie.

"Dzisiaj chciałbym z ogromną radością ogłosić ten program termomodernizacji, który będzie naprawdę cywilizacyjnym przełomem w najbliższych kilku latach" - zaznaczył premier.

"Program ten przyczyni się na pewno do poprawy jakości życia, jakości zdrowia, jakości powietrza i obniży nasze rachunki za ciepło" - dodał.

O szczegółach programu mówił minister środowiska Henryk Kowalczyk.

"Proponujemy kompleksowe rozwiązanie, to znaczy wymiana źródła ogrzewania na czyste, termomodernizacja, polegająca na ociepleniu ścian, sufitów, wymianie okien i drzwi" - wyjaśniał Kowalczyk. "Dopiero wtedy, po zrealizowaniu przedsięwzięcia właściciel domu jednorodzinnego powinien mniej płacić za ogrzewanie" - dodał.

Zwracał uwagę, że "koszty kwalifikowane, które przypadają na jednego właściciela domu jednorodzinnego to jest maksymalna kwota 53 tysięcy". "To jest kwota, która w przeciętnej wielkości domu wystarcza, zarówno na ocieplenie okien, jak i wymianę pieca" - przekonywał.

"Do tych kosztów kwalifikowanych proponujemy pomoc finansową w formie dotacji, uzależnioną od zamożności właściciela domu, czyli najmniej zamożni 90 procent i stopniowo co 10 procent, aż do najzamożniejszych, którzy otrzymają pomoc w wysokości 30 procent" - informował minister środowiska.

 

(PAP)


POWIĄZANE

– Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomia w końcówce roku cz...

W odpowiedzi na wystąpienie Zarządu KRIR z 10 listopada 2020 roku w sprawie zawi...

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę