dnikukurydzy_210818
Agrolok_60918

MRiRW: tylko do końca lutego wnioski ws. zwrotu akcyzy na paliwa

22 lutego 2018
MRiRW: tylko do końca lutego wnioski ws. zwrotu akcyzy na paliwa

Tylko do 28 lutego producent rolny, który chce odzyskać część podatku zawartego w paliwie zużytym do produkcji rolnej, może złożyć wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta wraz z fakturami - poinformował w środę resort rolnictwa.

Faktury (lub ich kopie) na zakup oleju napędowego muszą obejmować okres od 1 sierpnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. Ponadto muszą być wystawione na osobę, która wnioskuje o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze.

Stawki zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze na 2018 rok są takie same jak rok wcześniej, tj. 1 zł na 1 litr oleju napędowego zużytego do produkcji rolnej z zastrzeżeniem, że maksymalne zużycie oleju napędowego wynosi 86 l na 1 ha użytków rolnych. Oznacza to, że za każdy 1 ha użytków rolnych można otrzymać maksymalnie 86 zł zwrotu akcyzy za olej napędowy zużyty do produkcji rolniczej.

Zgodnie z prawem, burmistrz czy wójt ma 30 dni od dnia złożenia przez rolnika wniosku na wydanie decyzji o wysokości zwrotu podatku akcyzowego. Należny zwrot podatku akcyzowego za ten okres wypłacany będzie od 3 kwietnia do dnia 30 kwietnia 2018 r., gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta albo przelewem na rachunek bankowy producenta rolnego podany we wniosku.

W ciągu roku kalendarzowego są dwa terminy na składanie wniosków o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze: w lutym i w sierpniu.

 

Anna Wysoczańska, Anna Mackiewicz (PAP)


POWIĄZANE

Rząd Finlandii planuje postawić na granicy z Rosją ogrodzenie, by zapobiec przen...

Brytyjski minister handlu Liam Fox planuje po Brexicie złagodzić unijne regulacj...

USA stały się głównym dostawcą nasion soi do UE. Obecnie amerykański udział w ty...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę