MŚ: Czyste powietrze szansą dla przedsiębiorców

19 października 2018
MŚ: Czyste powietrze szansą dla przedsiębiorców

„Polska bez smogu” to temat panelu dyskusyjnego podczas 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. W sesji udział wziął Henryk Kowalczyk, minister środowiska.

Podczas dyskusji paneliści rozmawiali o korzyściach z Programu „Czyste Powietrze” dla przedsiębiorców, o wspieraniu ich w podnoszeniu efektywności energetycznej oraz o tym, jak pozyskiwać środki unijne na likwidowanie niskiej emisji w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej.

Organizatorem sesji jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który wraz z innymi wojewódzkimi funduszami, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Bankiem Ochrony Środowiska biorą udział w Programie Czyste Powietrze.

- Program będzie realizowany przez dziesięć lat. Zakładamy, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 3 mln domów jednorodzinnych. Jest to pole dla przedsiębiorców, którzy mogą oferować beneficjentom programu wydajne, ekologiczne kotły, materiały budowlane czy stolarkę okienną – mówił podczas spotkania minister Kowalczyk.

Program jest kompleksowy - obejmuje wsparcie zarówno termomodernizacji budynków, jak i wymiany źródeł ciepła. Jego budżet to ponad 103 mld zł. Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90 proc. dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

Minister Henryk Kowalczyk przypomniał, że trwa cykl spotkań w gminach na temat programu Czyste powietrze, podczas których przyszli beneficjenci zapoznają się z zasadami programu priorytetowego. Informacje o planowanym spotkaniach można śledzić na bieżąco na stronie Ministerstwa Środowiska.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski otworzył nowy terminal eksportowy cu...

10 października 2019 r. w Warszawie odbyła się konferencja reprezentantów najwię...

W obecności ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz podsekretarza stanu Rysz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę