informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

MŚ: Czyste powietrze szansą dla przedsiębiorców

19 października 2018
MŚ: Czyste powietrze szansą dla przedsiębiorców

„Polska bez smogu” to temat panelu dyskusyjnego podczas 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. W sesji udział wziął Henryk Kowalczyk, minister środowiska.

Podczas dyskusji paneliści rozmawiali o korzyściach z Programu „Czyste Powietrze” dla przedsiębiorców, o wspieraniu ich w podnoszeniu efektywności energetycznej oraz o tym, jak pozyskiwać środki unijne na likwidowanie niskiej emisji w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej.

Organizatorem sesji jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który wraz z innymi wojewódzkimi funduszami, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Bankiem Ochrony Środowiska biorą udział w Programie Czyste Powietrze.

- Program będzie realizowany przez dziesięć lat. Zakładamy, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 3 mln domów jednorodzinnych. Jest to pole dla przedsiębiorców, którzy mogą oferować beneficjentom programu wydajne, ekologiczne kotły, materiały budowlane czy stolarkę okienną – mówił podczas spotkania minister Kowalczyk.

Program jest kompleksowy - obejmuje wsparcie zarówno termomodernizacji budynków, jak i wymiany źródeł ciepła. Jego budżet to ponad 103 mld zł. Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90 proc. dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

Minister Henryk Kowalczyk przypomniał, że trwa cykl spotkań w gminach na temat programu Czyste powietrze, podczas których przyszli beneficjenci zapoznają się z zasadami programu priorytetowego. Informacje o planowanym spotkaniach można śledzić na bieżąco na stronie Ministerstwa Środowiska.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Wczoraj od godziny 16, przed Centralną Biblioteką Rolniczą w Warszawie, wysocy u...

11. kwietnia w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja na t...

W dniu 11 kwietnia 2019 r. Zarząd KRIR przekazał uwagi samorządu rolniczego do p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę