CTR_80917

Najbardziej prestiżowa konferencja branży organizowana jest już po raz 15.

9 marca 2017
Najbardziej prestiżowa konferencja branży organizowana jest już po raz 15.

Najważniejsze wydarzenie branży mleczarskiej we wschodniej części Europy odbędzie się 18-20 października w Serocku. Podczas tegorocznego jubileuszowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej uczestnicy konferencji będą mieli okazję spotkać się i podzielić opiniami z ekspertami oraz autorytetami w branży.

FSM swoją obecnością zaszczycają przedstawiciele instytucji prawotwórczych na szczeblu krajowym, europejskim oraz zarządzający największymi przedsiębiorstwami branży rolno-spożywczej w Polsce. Prelegentami podczas naszej konferencji będą m.in. minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, Michel Nalet, Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy (EDA), Brigitte Misonne, zastępca kierownika działu ds. produktów pochodzenia zwierzęcego w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Komisji Europejskiej.

Forum to wyjątkowa okazja do tego, by porozmawiać na temat sytuacji branży mleczarskiej nie tylko w Polsce, ale w Europie i na świecie. Konferencja to także szansa dla przedstawicieli spółdzielni mleczarskich, by poszukać nowych rozwiązań wobec problemów z jakimi się borykają – mówi Agnieszka Maliszewska, organizator FSM.


Tegoroczna edycja FSM w bardzo dużym zakresie poświęcona będzie międzynarodowym umowom handlowym, m.in. CETA oraz wpływie Brexitu na branżę rolną i rolno-spożywczą, ale nie tylko.

 

Jednymi z ważniejszych tematów, które poruszymy na Forum, będzie m.in. sprawa umowy z Nową Zelandią o wolnym handlu, nowe rynki – Afryka, Ameryka Południowa i Bliski Wschód – wymienia Agnieszka Maliszewska. – Będziemy dyskutować w najwspanialszym gronie polskich, europejskich i światowych mleczarzy. Dlatego warto zarezerwować sobie czas i 18-20 października być z nami w Serocku – zachęca.


Ławy dostęp do najważniejszych, aktualizowanych na bieżąco informacji ma zapewnić nowy, jeszcze bardziej przejrzysty, a jednocześnie łatwy w obsłudze serwis www.forum-mleczarskie.org. Tam są zamieszczane najważniejsze, aktualizowane na bieżąco, informacje dotyczące konferencji, a także newsy o rynku mleka w Polsce i na świecie. Będzie je można śledzić także za pośrednictwem Twittera oraz Facebooka.


Oficjalna rejestracja uczestników FSM rusza już wkrótce.

Biuro organizacyjne Forum Spółdzielczości Mleczarskiej


POWIĄZANE

W Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym w Puław...

W dniach 7-11 października 2017 r. odbywały się targi Anuga 2017, Polska Izba Ml...

14 i 15 października w Warszawie odbyła się I edycja Agro Days. Dni Hodowcy 2017...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę