Najlepsze drzewka owocowe do uprawy w Twoim ogrodzie

9 maja 2022
Najlepsze drzewka owocowe do uprawy w Twoim ogrodzie

Sadzonki drzew owocowych to doskonały wybór do każdego przydomowego ogrodu. Zapewniają różnorodne, smaczne, świeże i zdrowe owoce, którymi można delektować się na własnym podwórku. Drzewa owocowe wytwarzają również piękne liście wiosną i kolorowe kwiaty latem. Wiele odmian jest samopylnych, więc nie wymagają wielu odmian do produkcji owoców. Musisz być cierpliwy podczas sadzenia drzewek owocowych. Od posadzenia mija od dwóch do trzech lat, zanim zobaczysz pierwsze oznaki owocowania. Ale zdecydowanie warto poczekać! A gdy drzewo dojrzeje, roczne zbiory będą trwały przez wiele lat.

Szkółki drzewek owocowych oferują wiele różnych odmian drzew owocowych, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią do swojego ogrodu. Przed wyborem drzewa należy rozważyć wielkość ogrodu, aby nie otrzymać czegoś za dużego lub małego w stosunku do dostępnej przestrzeni. Powinieneś także pomyśleć o tym, jaki rodzaj owoców chcesz ze swojego drzewa, ponieważ wpłynie to na to, który rodzaj najlepiej odpowiada Twoim potrzebom (i kubkom smakowym). Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

• Oceń wielkość swojego ogrodu - Drzewa owocowe różnią się znacznie wielkością i kształtem. Niektóre rozpościerają się na dużym obszarze, podczas gdy inne rosną prosto i mają bardzo wąski pień. Zastanów się, ile miejsca musisz przeznaczyć na swoje drzewo. Należy jednak pamiętać, że niektóre drzewa można przycinać, aby rosły w określonym kształcie, dzięki czemu nadają się do mniejszych przestrzeni.

Zastanów się, jakiego owocu chcesz - Rodzaj owoców, które chcesz z drzewa, określi, która odmiana jest dla Ciebie odpowiednia. Jabłka występują w wielu różnych smakach — niektóre słodkie, a niektóre cierpkie — a gruszki mają zarówno brązowy, jak i biały miąższ. Do wyboru jest również szereg owoców pestkowych, takich jak wiśnie, morele, brzoskwinie i śliwki w zależności od tego, co łaskocze.

Kiedy należy sadzić drzewa owocowe?

Najlepszą porą na sadzenie drzewka owocowego jest wiosna lub jesień, kiedy jest chłodno i wilgotno. Drzewa owocowe wymagają dużej ilości wody i światła słonecznego, więc muszą być sadzone w miejscu, w którym będą miały ich dużo. Zależy to również od odmiany. Na przykład jabłonie najlepiej sadzić wiosną, a grusze jesienią. Sadzenie drzew owocowych we właściwym czasie pomoże im lepiej rosnąć i produkować więcej owoców. Należy pamiętać, że niektóre odmiany nie tolerują bardzo niskich temperatur i nadają się do sadzenia jedynie wiosną.

Jakich narzędzi potrzebuję do posadzenia drzewek owocowych?

Do sadzenia drzewek owocowych nie potrzebujesz wymyślnego sprzętu ani specjalnych narzędzi. Jednak mając pod ręką kilka podstawowych rzeczy – takich jak szpadel, grabie i wąż – zadanie to jest łatwiejsze i bardziej wydajne. Drzewka owocowe są bardzo łatwe w sadzeniu i poradzi sobie z tym nawet dziecko - oczywiście pod nadzorem ogrodnika!

Jakie jest najłatwiejsze do uprawy drzewko owocowe?

Uprawa owoców może być zabawnym i satysfakcjonującym sposobem na kontakt z naturą, a także dostarcza świeżych produktów dla Twojej rodziny. Niektóre drzewa owocowe wymagają wiele uwagi i czasu, co może zniechęcać początkujących ogrodników. Istnieją jednak owoce, które dobrze rosną przy mniejszej dbałości i trosce. Jeśli zawsze chciałeś uprawiać owoce, ale obawiałeś się, że nie będziesz w stanie o nie zadbać, rozważ te łatwe w uprawie sugestie:
Wiśnie - są generalnie łatwiejsze w uprawie niż inne rodzaje drzew owocowych. Dobrze rosną na każdej glebie i dobrze się rozwijają, gdy sadzi się je w pobliżu innych drzew wiśniowych, chociaż nie lubią ziemi kredowej. Gleba powinna być przepuszczalna i kwaśna - jeśli nie, można dodać wapna w celu zwiększenia pH. Gdy są młode, potrzebują pełnego słońca i co najmniej sześciu godzin dziennie nasłonecznienia. Gdy dojrzeją, będą tolerować trochę cienia, ale nie będą produkować tak dużo owoców. Wiśnia jest bardzo ładna na wiosnę, a dojrzałe owoce mają piękny odcień czerwieni; jednak po zebraniu nie trwa długo, więc należy go natychmiast użyć lub zamrozić. Wiśnia potrzebuje trzech do czterech lat, aby zacząć owocować. Wiśnie wydają swoje najlepsze owoce w wieku około dziesięciu lat.

Jabłka - Jabłko to najłatwiejsze do uprawy drzewo owocowe. Kup jabłoń ze szkółki drzew owocowych i posadź ją w ziemi lub w pojemniku, regularnie podlewaj i wystawiaj na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Możesz także sadzić nasiona jabłek, ale drzewa wyhodowane z nasion potrzebują więcej czasu na wyprodukowanie owoców. W zależności od odmiany jabłka różnią się wielkością od miniaturki do pomarańczy. Owoc ma kremowobiały miąższ z rdzeniem zawierającym nasiona. Istnieje wiele odmian jabłek, które różnią się kolorem, konsystencją i smakiem. Jabłonie to wytrzymałe drzewa, które mogą przetrwać zimę w temperaturach do -34 ° C) Są samopłodne, ale często zapylają krzyżowo, aby wytworzyć smaczniejsze owoce i zwiększyć produkcję. Jabłonie kwitną wiosną pachnącymi kwiatami i owocują późnym latem/wczesną jesienią. Jabłka to jedne z najłatwiejszych i najpopularniejszych drzewek owocowych do uprawy w przydomowym ogrodzie. Aby kupić sadzonki jabłka najlepsza do tego będzie szkółka drzew owocowych, która oferuje wysokiej jakości drzewek owocowych : https://www.podkarpackiesady.pl/6-drzewka-owocowe


POWIĄZANE

Już dziś 30 czerwca 2022r. odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w branż...

Obecnie istnieje wiele sposobów na poprawę wydajności upraw i zwiększenie plonów...

Należy powiedzieć to głośno i wyraźnie – zaszycie alkoholowe nie jest cudownym l...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę