aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne

18 października 2018
Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne
MRiRW

W dniach 11-12.10.2018 roku odbyła się XI edycja konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w 2018 roku, której organizatorem było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, którego Oddział w Radomiu bezpośrednio realizował to zadanie.

Finał Konkursu i ceremonia wręczenia nagród odbyły się podczas pierwszego dnia XI Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VII edycji Targów Ekologicznego Stylu Życia w Łodzi.

Galę finałową otworzył podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki, który podkreślił potencjał polskiego rolnictwa w produkcji ekologicznej żywności. Zwrócił ponadto uwagę, że „Plan dla Wsi”, wdrażany przez MRiRW umożliwia racjonalne wykorzystanie zasobów polskiego rolnictwa i efektywny rozwój rolnictwa ekologicznego.

Celem konkursu było propagowanie i promowanie dobrych praktyk w zakresie rolnictwa ekologicznego oraz inicjowanie do wdrażania ekologicznych rozwiązań w polskich gospodarstwach rolnych.

Zgłoszenia do konkursu krajowego prowadziły Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego.

Gospodarstwa zgłoszone do konkursu oceniane były w dwóch kategoriach:

  • ekologia - środowisko;
  • ekologiczne gospodarstwo towarowe.

Łącznie do etapu krajowego zgłoszono 29 gospodarstw.

Nagrody dla zwycięzców oraz czeki dla doradców z Ośrodków Doradztwa Rolniczego wręczali podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki,  dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Jacek Węsierski oraz dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu Henryk Skórnicki.

Wiceminister podkreślił, że duży wkład w rozwój rolnictwa ekologicznego oraz promowanie i upowszechnianie wiedzy z tego zakresu wnoszą doradcy z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

Po uroczystości podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki wraz z Dyrekcją Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie odwiedzili stoiska wystawiennicze.MRiRW


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę