Advertisement

"Nasz Dziennik": Będzie nowy system oceny klęski suszy w rolnictwie

19 listopada 2018
"Nasz Dziennik": Będzie nowy system oceny klęski suszy w rolnictwie

Satelita na ratunek - będzie nowy system oceny klęski suszy w rolnictwie - pisze poniedziałkowy "Nasz Dziennik". "Ten system trzeba zmienić, nie może być tak wiele uznaniowości" - podkreśla w rozmowie z "ND" wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus (PiS).

Poseł zauważa, że praktyka związana choćby z tegorocznym szacowaniem strat pokazuje, że to, czy rolnik dostanie rekompensatę czy nie i w jakiej wysokości, zależy od samych komisji szacujących, które dość uznaniowo mogły uwzględniać w protokołach poziom strat w poszczególnych gospodarstwach, a także od postawy wójtów.

"Jeśli wójt nie informował rolników, że zamierza powoływać komisje szacujące straty, to rolnicy nawet nie zgłaszali strat, które oczywiście były, ale nie zostały oszacowane - zaznacza. W miniony piątek minął następny +ostateczny+ termin składania wniosków o rekompensaty za straty spowodowane tegoroczną suszą. Kolejny wydłużany termin złożenia wniosku wcale nie spowoduje, ze wszyscy faktycznie najbardziej poszkodowani mieli wystarczająco dużo czasu by opisać swoje straty" - czytamy w dzienniku.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Nowy pomysł legislacyjny polskiego rządu niesie poważne zagrożenia dla polskiego...

Już wkrótce, China Homelife i China Machinex 2019 – Targi Produktów Chińskich w ...

Wraz z ruszeniem wegetacji wiosennej rzepaku ozimego następuje wznowienie presji...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę