Targi_china_210519-750

Natalka i Hubert potrzebują specjalistycznej rehabilitacji. Wesprzyj ich!

29 marca 2019
Natalka i Hubert potrzebują specjalistycznej rehabilitacji. Wesprzyj ich!
Newseria Lifestyle

Hubert ma 12 lat i od urodzenia choruje na padaczkę lekooporną. Praktycznie całe swoje życie spędza w łóżku. 3-letnia Natalka dopiero od niedawna nauczyła się samodzielnie trzymać główkę. Rzadka genetyczna choroba uniemożliwia jej normalny rozwój.

To podopieczni Stowarzyszenia Podlaskie Hospicjum Dziecięce „Obok nas”. Dzieci nigdy nie wyzdrowieją i nie będą mogły żyć jak ich rówieśnicy. Jednak można im pomóc, wspierając sfinansowanie kosztownych turnusów rehabilitacyjnych.

12 -letni chłopiec ma niesamowite szczęście, ponieważ przyszedł na świat w cudownej rodzinie. Rodzice i bracia kochają go nad życie i starają się, by każdego dnia czuł się dobrze i bezpiecznie.

- Kiedy byłam w ciąży nic nie wskazywało na to, że Hubert urodzi się tak poważnie chory. Mało tego po porodzie lekarze też nic nie wykryli i wypisali nas ze „zdrowym” dzieckiem do domu – wspomina Iwona, mama Huberta.

W przekonaniu, że chłopiec rozwija się prawidłowo rodzina żyła kilka miesięcy. Kiedy wystąpiły pierwsze drgawki pojawiło się podejrzenie padaczki. Z każdym kolejnym miesiącem stan chłopca pogarszał się. Dziś już wiadomo, że współczesna medycyna nie ma żadnych możliwości wyleczenia Huberta, jednak regularna rehabilitacja minimalizuje skutki i powikłania choroby.

Natalka urodziła  się w 34 tygodniu ciąży i ważyła zaledwie 780 gram. Po trudnych miesiącach spędzonych w szpitalu okazało się, że wcześniactwo nie jest jedynym problemem, z którym musi zmierzyć. Natalia cierpi na rzadką chorobę genetyczna, która dotychczas nigdzie na świecie nie została opisana. Trudno określić jaki los czeka dziewczynkę, na razie 3–latka funkcjonuje jak kilkumiesięczne niemowlę: nie siedzi samodzielnie, nie chodzi. Jednak jej rodzice i sześcioletnia siostra Julka nie poddają się i każdego dnia starają się dać dziewczynce jak najwięcej miłości.

- Na co dzień wspieramy te dzielne rodziny najlepiej jak tylko potrafimy. Dzieci mają zapewnioną rehabilitację, która daje im bardzo dużo, jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że można zrobić jeszcze więcej. Dlatego też chcemy umożliwić Natalce i Hubertowi choć namiastkę interakcji z innymi dziećmi, jednocześnie łącząc to z fizjoterapią na najwyższym poziomie – mówi Arnold Sobolewski ze Stowarzyszenia „Obok nas”.

Takie warunki stwarza turnus rehabilitacyjny organizowany przez UNIQUECENTER w Termach Warmińskich. W ramach turnusu , który odbędzie się w dniach 26.05- 04.06.2019 dzieci pod okiem najlepszych specjalistów będą mogły skorzystać z rehabilitacji neurorozwojowej NDT Bobatch, integracji sensorycznej, zintegrowanej terapii taktylnej, logopedii, zajęć edukacyjnych oraz zajęć w basenie.

- Niestety koszt pobytu Natalki i Huberta wraz z jednym rodzicem jest dość spory. Za jedno dziecko trzeba zapłacić 7,5 tys. zł. Dlatego zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli: Pomóżcie! Te rodziny zasługują na wsparcie jak mało kto – mówi Arnold Sobolewski.

Pieniądze można wpłacić na konto stowarzyszenia 34 1160 2202 0000 0001 4350 6648 z dopiskiem :„Turnus rehabilitacyjny”. Podlaskie Hospicjum Dziecięce można wesprzeć przekazując również 1% swojego podatku (numer KRS 0000332692). Miedzy innymi dzięki tym datkom jest możliwa opieka nad podopiecznymi, ich codzienna rehabilitacja i profesjonalny sprzęt medyczny.

 

 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

W dniu 24 czerwca 2019 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoj...

O eDWIN, czyli systemie wsparcia monitorowania agrofagów, stacjach meteo, działc...

Rolnicy, którzy zdecydują się posadzić na swoich gruntach las, mogą uzyskać na t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę