BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

NewCold dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności

2 czerwca 2023
NewCold dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności


Nowym członkiem Stowarzyszenia została firma NewCold, która jest jednym z największych dostawców usług w zakresie logistyki zrównoważonego łańcucha chłodniczego na świecie.

Firma działa na 3 kontynentach, a łączna powierzchnia jej magazynów wynosi 1,1 mln miejsc paletowych. Cechą wyróżniającą rozwiązania logistyczne NewCold jest wysoka energooszczędność możliwa dzięki inteligentnym innowacjom i automatyzacji zarządzania magazynami oraz nastawienie na bezpieczeństwo oraz integralność przechowywanej i transportowanej żywności. W Polsce firma posiada centrum logistyczne w Kutnie, które jest w trakcie rozbudowy oraz kontynuuje budowę kolejnej inwestycji w Pomiechówku.

„Sami rozwijamy i wdrażamy własne, najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, w tym zautomatyzowane systemy przechowywania i wyszukiwania, co znacząco zwiększa naszą elektro efektywność. Pozwala nam to na zwiększenie bezpieczeństwa żywności oraz zapewnienie wysokiej identyfikowalności łańcucha dostaw, co przekłada na możliwość oferowania zrównoważonych usług w obszarze logistyki produktów żywnościowych.” – mówi Roberto Alessio, VP Business & Growth Eastern Europe z NewCold.

Dzięki zaawansowanym usługom logistycznym na całym świecie rozwiązania firmy odgrywają kluczową rolę w łańcuchu chłodniczym wiodących przedsiębiorstw spożywczych. Wykorzystanie najnowszych technologii umożliwia pracownikom magazynów odpowiedzialne obchodzenie się z żywnością, co gwarantuje bezpieczeństwo żywności. Od powstania w 2012 roku, NewCold jest najszybciej rozwijającą się firmą w logistyce łańcucha chłodniczego.

Droga żywności, rozpoczynając od pola, a kończąc na stole konsumenta to bardzo ważny element łańcucha odpowiedzialności za żywność. Dotyczy bezpieczeństwa żywności w trakcie magazynowania i transportu, ale także obejmuje kwestie konieczności stałego ograniczania zużycia energii, minimalizacji śladu węglowego, skracania łańcuchów dostaw czy ograniczania marnotrawstwa na każdym etapie drogi produktów spożywczych.” – mówi Małgorzata Bojańczyk, Dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności.

Polskie Stowarzyszenie Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności jest niekomercyjną inicjatywą grupy firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha odpowiedzialności za żywność. Stowarzyszenie podejmuje szereg działań na rzecz promocji, edukacji i współpracy w obszarze zrównoważonego rolnictwa i żywności w Polsce. Więcej na stronie Stowarzyszenia: www.rolnictwozrownowazone.pl

oprac. red. ppr.pl na podst źródło i fot: Polskie Stowarzyszenie Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności


POWIĄZANE

Wzrost kosztów surowców, pracy i produkcji przy jednoczesnym spadku cen na świat...

Według Fundacji Świętego Mikołaja prawdziwy Święty Mikołaj pomaga dzieciom każde...

Do niedzieli 26 listopada trwał Tydzień Kuchni Polskiej, specjalna akcja organiz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę