aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nie będzie kolejnego naboru wniosków o dopłaty do nawozów

15 września 2022
Nie będzie kolejnego naboru wniosków  o dopłaty do nawozów

Jak informuje KRIR, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przesłało odpowiedź na apel samorządu rolniczego w sprawie pomocy rolnikom, polegającej na przyznawaniu gospodarstwom rolnym dopłat do nawozów. W komunikacie Krajowej Rady Izb Rolniczych czytamy, jakie stanowisko zajęło Ministerstwa Rolnictwa odpowiadając tym samym na pisemny apel samorządu rolniczego w którym KRIR zwrócił się o uruchomienie kiolejnego naboru wniosków o dopłaty do nawozów.

MRiRW odpowiada tak:

"W związku z pismem Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z 10 sierpnia 2022 r. w sprawie uruchomienia kolejnego naboru wniosków o przyznanie dopłat do zakupu nawozów mineralnych, resort rolnictwa poinformował, że rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 marca 2022 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umożliwiono producentom rolnym dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi epidemią COVID-19 i którzy złożyli wniosek o przyznanie płatności w rozumieniu przepisów o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego w 2022 r. - na dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r.
Wnioski o przyznanie dofinansowania zakupu nawozów można było składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do dnia 31 maja 2022 r."

Wynika z tego komunikatu MRiRW, że kolejnego naboru wniosków dopłaty do nawozów Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na razie nie planuje.

Rolnicy są rozczasowani, bo ceny środków do produkcji roślinnej galopują niemiłosiernie. Na pewno to jeszcze nie koniec batalii o uruchomienie kolejnej możliwości ubiegania się o dopłaty do nawozów dla gospodarstw rolnych.

PPR.PL - e-mk


POWIĄZANE

Rynek orzechów w Brazylii wykazuje obiecujący wzrost, szczególnie napędzany rosn...

Całoroczne hale namiotowe umożliwiły rozwój polskich przedsiębiorstw. Zarówno ma...

Uprawa rzepaku wymaga intensywnej ochrony przed chorobami grzybicznymi. Aby ta b...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę