A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Nie będzie kolejnego naboru wniosków o dopłaty do nawozów

15 września 2022
Nie będzie kolejnego naboru wniosków  o dopłaty do nawozów

Jak informuje KRIR, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przesłało odpowiedź na apel samorządu rolniczego w sprawie pomocy rolnikom, polegającej na przyznawaniu gospodarstwom rolnym dopłat do nawozów. W komunikacie Krajowej Rady Izb Rolniczych czytamy, jakie stanowisko zajęło Ministerstwa Rolnictwa odpowiadając tym samym na pisemny apel samorządu rolniczego w którym KRIR zwrócił się o uruchomienie kiolejnego naboru wniosków o dopłaty do nawozów.

MRiRW odpowiada tak:

"W związku z pismem Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z 10 sierpnia 2022 r. w sprawie uruchomienia kolejnego naboru wniosków o przyznanie dopłat do zakupu nawozów mineralnych, resort rolnictwa poinformował, że rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 marca 2022 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umożliwiono producentom rolnym dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi epidemią COVID-19 i którzy złożyli wniosek o przyznanie płatności w rozumieniu przepisów o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego w 2022 r. - na dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r.
Wnioski o przyznanie dofinansowania zakupu nawozów można było składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do dnia 31 maja 2022 r."

Wynika z tego komunikatu MRiRW, że kolejnego naboru wniosków dopłaty do nawozów Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na razie nie planuje.

Rolnicy są rozczasowani, bo ceny środków do produkcji roślinnej galopują niemiłosiernie. Na pewno to jeszcze nie koniec batalii o uruchomienie kolejnej możliwości ubiegania się o dopłaty do nawozów dla gospodarstw rolnych.

PPR.PL - e-mk


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została firma NewCold, która jest jednym z najwię...

Do czwartku 25 maja wjechało 16 tys. ton zboża. Dane o kolejnych dniach będę mia...

Do 5 czerwca został przedłużony termin na wysłanie wniosku o zwrot nadpłaty. Wła...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę