Nie daj dojrzeć zaćmie

3 sierpnia 2016
Nie daj dojrzeć zaćmie

Już dziś warto zarejestrować się na zabieg usunięcia zaćmy. Dzięki refundacji z NFZ realny koszt zabiegu w Klinice Okulistycznej NeoVize wynosi 300 złotych. Bezpośredni kontakt z kliniką w Czeskim Cieszynie to gwarancja najlepszej ceny i najkrótszych terminów zabiegu.

Sieć klinik okulistycznych NeoVize posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu pacjentów z zaćmą. Nasi lekarze w ośrodkach w Pradze, Bratysławie, Brnie i Czeskim Cieszynie wykonali dziesiątki tysięcy zabiegów. Na pacjentów czekają mówiące po polsku pielęgniarki oraz najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny. Niebagatelne znaczenie mają też tygodniowe terminy oczekiwania na operację i pakiet świadczeń medycznych w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Cena zabiegu usunięcia zaćmy w klinice NeoVize to 2500 złotych. Biorąc pod uwagę refundację z NFZ*, na którą może liczyć każdy pacjent – jedyny koszt, który muszą ponieść chorzy, to ok. 300 złotych.

– Oczywiście najpierw zapłaciliśmy za operację mamy całą kwotę, czyli wspomniane 2500 złotych. Przy czym w tej cenie była też kwalifikująca do zabiegu wizyta lekarska. Po wszystkim w recepcji ośrodka uzyskaliśmy pomoc w skompletowaniu dokumentacji do NFZ i o ile mnie pamięć nie myli, po 2 miesiącach mama dostała około 2200 złotych zwrotu – wspomina Michał Karpeta. – Oczywiście, że dostawaliśmy oferty skorzystania z usług różnych pośredników, którzy załatwiają takie operacje poza Polską – także w Czechach. Ale po sprawdzeniu przekonaliśmy się, że koszt byłby o co najmniej 700 złotych wyższy. Kolejny raz okazało się, że najlepiej działać bez pośredników, a Cieszyn – raz, że blisko, dwa, i to miało bardzo duże znaczenie, przeważyła opinia o klinice i głosy pacjentów, które widzieliśmy na Facebooku – dodaje p. Michał z Katowic. 

Pacjenci NeoVize za 2500 złotych, które płacą za zabieg, otrzymują:

- najwyższej jakości amerykańską soczewkę jednoogniskową Alcon AcrySof Natural z filtrem chroniącym siatkówkę przed szkodliwym promieniowaniem UV,

 - szczegółowe badania lekarskie podczas wizyty kwalifikującej do zabiegu,

- kontrolę pooperacyjną.

Chorzy mogą też liczyć na profesjonalną opiekę i możliwość konsultacji lekarskich po usunięciu zaćmy. Od niedawna, w związku z rosnącym zainteresowaniem tą kwestią, pacjenci mogą też skorzystać z preferencyjnego kredytu, jaki przygotował dla nich Bank Spółdzielczy w Ustroniu.

 *Dzięki obowiązującej od 2014 roku unijnej Dyrektywie Transgranicznej Narodowy Fundusz Zdrowia najdalej w ciągu 90 dni – po przedstawieniu dokumentów medycznych wraz z fakturą za zabieg – zwraca pacjentowi około 2200 złotych z tytułu usunięcia zaćmy w Czechach.

autor:Tadeusz Blofer

*Na zabieg usunięcia zaćmy czeka około 8000 tysięcy Polaków. Zanim zostaną zoperowani minie 2 - 4 lat.Wśród nich jest wielu kierowców - choroba dotyka dziś już zarówno 40-latków, jak i 60-latków.Tymczasem dzięki dyrektywie transgranicznej UE na zabieg nie trzeba już czekać latami- można go wykonać w ciągu kilku dni od zarejestrowania. Taką możliwość stworzyła Klinika Okulistyczna NeoVize w Czeskim Cieszynie. 
POWIĄZANE

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o finansowaniu Wspólnej Polityki Rolnej - ...

Od początku lipca ma zacząć obowiązywać handlowa część umowy o wolnym handlu mię...

Do 18 czerwca br. na terytorium Polski wykryto 34 ogniska ASF oraz ponad 340 prz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę