aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nie daj dojrzeć zaćmie

3 sierpnia 2016
Nie daj dojrzeć zaćmie

Już dziś warto zarejestrować się na zabieg usunięcia zaćmy. Dzięki refundacji z NFZ realny koszt zabiegu w Klinice Okulistycznej NeoVize wynosi 300 złotych. Bezpośredni kontakt z kliniką w Czeskim Cieszynie to gwarancja najlepszej ceny i najkrótszych terminów zabiegu.

Sieć klinik okulistycznych NeoVize posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu pacjentów z zaćmą. Nasi lekarze w ośrodkach w Pradze, Bratysławie, Brnie i Czeskim Cieszynie wykonali dziesiątki tysięcy zabiegów. Na pacjentów czekają mówiące po polsku pielęgniarki oraz najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny. Niebagatelne znaczenie mają też tygodniowe terminy oczekiwania na operację i pakiet świadczeń medycznych w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Cena zabiegu usunięcia zaćmy w klinice NeoVize to 2500 złotych. Biorąc pod uwagę refundację z NFZ*, na którą może liczyć każdy pacjent – jedyny koszt, który muszą ponieść chorzy, to ok. 300 złotych.

– Oczywiście najpierw zapłaciliśmy za operację mamy całą kwotę, czyli wspomniane 2500 złotych. Przy czym w tej cenie była też kwalifikująca do zabiegu wizyta lekarska. Po wszystkim w recepcji ośrodka uzyskaliśmy pomoc w skompletowaniu dokumentacji do NFZ i o ile mnie pamięć nie myli, po 2 miesiącach mama dostała około 2200 złotych zwrotu – wspomina Michał Karpeta. – Oczywiście, że dostawaliśmy oferty skorzystania z usług różnych pośredników, którzy załatwiają takie operacje poza Polską – także w Czechach. Ale po sprawdzeniu przekonaliśmy się, że koszt byłby o co najmniej 700 złotych wyższy. Kolejny raz okazało się, że najlepiej działać bez pośredników, a Cieszyn – raz, że blisko, dwa, i to miało bardzo duże znaczenie, przeważyła opinia o klinice i głosy pacjentów, które widzieliśmy na Facebooku – dodaje p. Michał z Katowic. 

Pacjenci NeoVize za 2500 złotych, które płacą za zabieg, otrzymują:

- najwyższej jakości amerykańską soczewkę jednoogniskową Alcon AcrySof Natural z filtrem chroniącym siatkówkę przed szkodliwym promieniowaniem UV,

 - szczegółowe badania lekarskie podczas wizyty kwalifikującej do zabiegu,

- kontrolę pooperacyjną.

Chorzy mogą też liczyć na profesjonalną opiekę i możliwość konsultacji lekarskich po usunięciu zaćmy. Od niedawna, w związku z rosnącym zainteresowaniem tą kwestią, pacjenci mogą też skorzystać z preferencyjnego kredytu, jaki przygotował dla nich Bank Spółdzielczy w Ustroniu.

 *Dzięki obowiązującej od 2014 roku unijnej Dyrektywie Transgranicznej Narodowy Fundusz Zdrowia najdalej w ciągu 90 dni – po przedstawieniu dokumentów medycznych wraz z fakturą za zabieg – zwraca pacjentowi około 2200 złotych z tytułu usunięcia zaćmy w Czechach.

autor:Tadeusz Blofer

*Na zabieg usunięcia zaćmy czeka około 8000 tysięcy Polaków. Zanim zostaną zoperowani minie 2 - 4 lat.Wśród nich jest wielu kierowców - choroba dotyka dziś już zarówno 40-latków, jak i 60-latków.Tymczasem dzięki dyrektywie transgranicznej UE na zabieg nie trzeba już czekać latami- można go wykonać w ciągu kilku dni od zarejestrowania. Taką możliwość stworzyła Klinika Okulistyczna NeoVize w Czeskim Cieszynie. 
POWIĄZANE

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowany został projekt rozporządzenia...

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką udali się z wizytą do Stanów Zjednoczonych i K...

Chińska firma ogłosiła, że najnowsza wersja systemu operacyjnego Harmony o rozwi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę