aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Niemcy zaostrzą kontrole na granicy

15 lutego 2024
Niemcy zaostrzą kontrole na granicy

Kontrole na wschodniej granicy Niemiec, zaczęły obowiązywać jesienią ubiegłego roku w celu ograniczenia nielegalnej migracji. Pierwotnie kontrole graniczne z Czechami i Polską miały potrwać do 15 marca. Jednak federalny minister spraw wewnętrznych Faeser mówi teraz nie tylko o koniecznym przedłużeniu tego środka ale i o jego zaostrzeniu  - i odnosi się również do Mistrzostw Europy w piłce nożnej w Niemczech, stwierdzająąc, że przedłużenie zaostrzonych kontroli granicznych może potrwać nawet do końca lipca 2024r.

Federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) jest pewna, że tymczasowe kontrole graniczne z Czechami i Polską zostaną przedłużone po 15 marca. - Zmniejszyła się liczba nielegalnych prób przekraczania granicy – powiedziała polityk SPD. -"Nadal jednak mamy bardzo dużą liczbę osób ubiegających się o azyl i w związku z tym uważamy, że prawdopodobnie będziemy musieli ponownie rozszerzyć kontrole graniczne podczas następnego przeglądu w marcu".

Przypomnijmy, że od konica września 2023, Niemcy wprowadziły najpierw wyrywkowe kontrole na granicach z Polską i Czechami i Szwajcarią, które następnie zmieniono na stacjonarne kontrole graniczne. Od czasu kryzysu migracyjnego w 2015 r. Niemcy prowadzą stałe kontrole graniczne z Austrią. Posunięcie to skłoniło Polskę do wprowadzenia kontroli na granicach ze Słowacją, aby powstrzymać migrantów przybywających głównie z południa Europy, Serbii przez Węgry i naszego południowego sąsiada. Ta droga nielegalnych imigrantów nazwana została "szlakiem bałkańskim" 

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę