aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Niemcy zaostrzą kontrole na granicy

15 lutego 2024
Niemcy zaostrzą kontrole na granicy

Kontrole na wschodniej granicy Niemiec, zaczęły obowiązywać jesienią ubiegłego roku w celu ograniczenia nielegalnej migracji. Pierwotnie kontrole graniczne z Czechami i Polską miały potrwać do 15 marca. Jednak federalny minister spraw wewnętrznych Faeser mówi teraz nie tylko o koniecznym przedłużeniu tego środka ale i o jego zaostrzeniu  - i odnosi się również do Mistrzostw Europy w piłce nożnej w Niemczech, stwierdzająąc, że przedłużenie zaostrzonych kontroli granicznych może potrwać nawet do końca lipca 2024r.

Federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) jest pewna, że tymczasowe kontrole graniczne z Czechami i Polską zostaną przedłużone po 15 marca. - Zmniejszyła się liczba nielegalnych prób przekraczania granicy – powiedziała polityk SPD. -"Nadal jednak mamy bardzo dużą liczbę osób ubiegających się o azyl i w związku z tym uważamy, że prawdopodobnie będziemy musieli ponownie rozszerzyć kontrole graniczne podczas następnego przeglądu w marcu".

Przypomnijmy, że od konica września 2023, Niemcy wprowadziły najpierw wyrywkowe kontrole na granicach z Polską i Czechami i Szwajcarią, które następnie zmieniono na stacjonarne kontrole graniczne. Od czasu kryzysu migracyjnego w 2015 r. Niemcy prowadzą stałe kontrole graniczne z Austrią. Posunięcie to skłoniło Polskę do wprowadzenia kontroli na granicach ze Słowacją, aby powstrzymać migrantów przybywających głównie z południa Europy, Serbii przez Węgry i naszego południowego sąsiada. Ta droga nielegalnych imigrantów nazwana została "szlakiem bałkańskim" 

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę