Adama_Spyrale_1-31.05.21

Niższe opłaty na Giełdowym Rynku Rolnym

12 kwietnia 2021
Niższe opłaty na Giełdowym Rynku Rolnym

Zarząd Towarowej Giełdy Energii S.A. podjął decyzję o obniżeniu opłat od transakcji zawieranych na Giełdowym Rynku Rolnym od 1 kwietnia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.

W marcu 2021 r. na Giełdowym Rynku Rolnym, prowadzonym na podstawie licencji udzielonej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,  w ramach kursu jednolitego sprzedano 25 ton żyta w klasie B po kursie 705,50 zł, natomiast w systemie aukcyjnym sprzedano łącznie 625 ton pszenicy klasy B, po średniej cenie 990,00 zł, zawierając 25 transakcji.

Od początku 2021 roku na Giełdowym Rynku Rolnym sprzedano łącznie 4500 ton zboża, w tym 3875 ton w systemie kursu jednolitego oraz 625 ton w ramach aukcji.

System kursu jednolitego polega na prowadzeniu przez TGE S.A. regularnych, cotygodniowych notowań wystandaryzowanych kontraktów na towar przechowywany przez uczestników rynku w autoryzowanych magazynach. Wszystkie transakcje na danej sesji, w danym magazynie, zawierane są po takim samym jednolitym kursie.

Natomiast sprzedaż aukcyjna, skierowana jest do tych podmiotów, które będą wystawiać zboże z własnych autoryzowanych magazynów.

Giełdowy Rynek Rolny jest innowacyjnym narzędziem na rynku polskim, działającym w oparciu o standardy światowych giełd towarowych, umożliwiającym obecnie obrót produktami rolno-spożywczymi, takimi jak pszenica, żyto czy kukurydza.

Więcej informacji o bieżącej działalności Giełdowego Rynku Rolnego można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: www.tge.pl/rtrs. Link do nowych stawek opłat:

https://www.tge.pl/pub/TGE/Rynek%20Rolny/op_aty.pdf.

 

KOWR


POWIĄZANE

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przyłączył się po raz kolejny do organizowane...

W dniu 5 maja 2021 r. Rada Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich Przy Krajowej Ra...

Francuski Minister Rolnictwa odniósł się krytycznie wobec dużej podaży mięsa dro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę