Norwegia: Zwiększony popyt konsumencki na produkty mleczarskie wystawia na próbę łańcuch dostaw

27 marca 2020
Norwegia: Zwiększony popyt konsumencki na produkty mleczarskie wystawia na próbę łańcuch dostaw

Największa mleczarnia norweska Tine raportuje zwiększony popyt na niektóre produkty, na które odpowiedziała rosnącą produkcją. W ten sposób mleczarnia ma zapewnić stałą dostępność mleka, serów i inne produktów mleczarskich na półkach norweskich sklepów w okresie epidemii koronawirusa.

– Zwiększając wydajność niektórych zakładów, przenosząc zasoby tam, gdzie są one potrzebne i ściśle współpracując z sieciami spożywczymi, zapewniamy, że zawsze znajdziesz mleko i produkty mleczne w lokalnym sklepie – powiedział Gunnar Hovland, Dyrektor Generalny Tine.

Dodaje, że gdy na przykład zatrzymana zostanie sprzedaż mleka w szkole, zasoby można rozdzielić na inne produkty. W Tine obserwuje się znaczny spadek sprzedaży produktów między innymi do hoteli, przedszkoli, szkół i stołówek.

Cysterny do przewozu mleka jeżdżą normalnie, a Tine zbiera mleko z gospodarstw w całym kraju.

– Zachęcamy ludzi do normalnego działania, wtedy produkty będą dostępne dla wszystkich – dodaje Gunnar Hovland, który zetknął się z interwencjami konsumentów zgłaszających brak wybranych produktów.

– Nagle zobaczyliśmy, że sprzedaje się więcej towarów, niż ktokolwiek mógł przewidzieć. W związku z tym zatowarowanie wszystkich sklepów zajęło kilka dni.

Do większości sklepów Tine dostarcza towar kilka razy w tygodniu.

– Pracownicy Tine wykazują fantastyczny wysiłek w trudnych czasach. Jestem dumny, że jesteśmy w stanie utrzymać przepływ towarów i dostaw prawie normalnie – mówi Dyrektor Generalny Tine.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Zmiany w diecie Polaków w czasie pandemii oraz percepcje nowalijek, jak w soczew...

W związku z kierowanymi przez rolników pytaniami do Krajowej Rady Drobiarstwa – ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę