Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Nowa Zelandia: Susza wpłynie nieznacznie na produkcję mleka

18 maja 2020
Nowa Zelandia: Susza wpłynie nieznacznie na produkcję mleka

Obecne prognozy mówią o produkcji 21,7 mln ton w 2020 r. w porównaniu do 21,85 mln ton w 2019 r.  – podaje w swoim raporcie USDA. Przewidywany spadek jest zatem dość symboliczny, co więcej nie widać – jak na razie – wpływu COVID-19 na podaż mleka. Nie zmienia to sytuacji w tym znaczeniu, że użytki zielone pozostają limitowane, a warunki pogodowe mogą się zmienić na gorsze. Szacunki są bowiem w przypadku Nowej Zelandii obarczone pewnym błędem – o którym poniżej.

Wystarczy podkreślić, że w 2019 r. pomimo złych warunków w pierwszej połowie roku – w drugiej połowie produkcja wystrzeliła osiągając trzeci najwyższy poziom w historii. Wpływ na zmienność wskaźników ma pogarszająca się dla hodowli sytuacja na Wyspie Półniocnej niwelowana w różnym stopniu przez rozwój mleczarstwa na Wyspie Południowej, gdzie produkcja mleczarska sięga już 45% całości.

Analitycy amerykańskiej agencji szacują, że eksport PMP, OMP i masła może być o 2-3% niższy niż w 2019 r. co tłumaczą zawyżeniem statystyk z 2019 r. wyprzedażą zapasów z 2018 r. Jedynie dla serów prognozuje się 1,5% wzrost.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

12. sierpnia 2020 r. Tomasz Nowakowski, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modern...

Rządowy program zwany „Oczkiem wodnym plus” wzbudził duże zainteresowanie Polakó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę