EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Nowe centrum dystrybucji piw rzemieślniczych

10 października 2022
Nowe centrum dystrybucji piw rzemieślniczych

Na przełomie września i października br. w Wieprzu koło Żywca rozpoczęło działalność OneMoreBeer, nowe centrum dystrybucji piw rzemieślniczych. Spółka powstała po połączeniu doświadczonych dystrybutorów kraftowych piw Kraina Piwa z Żywca i SmakPiwa.pl z Warszawy, we współpracy z Browarem PINTA, najbardziej znanym browarem rzemieślniczym w Polsce.Nowoczesne centrum zostało wybudowane od podstaw za ok. 5,5 mln zł na należącej do Browaru PINTA działce w Wieprzu. Hala magazynowa o powierzchni 1000 mkw. i zastosowane w niej rozwiązania znacząco zwiększają dotychczasowe możliwości dystrybucyjne firm, które stworzyły OneMoreBeer oraz browarów PINTA i PINTA Barrel Brewing, a także w pełni automatyzują obsługę dostaw i zamówień piwa.

Powstało najnowocześniejsze centrum dystrybucji piw rzemieślniczych w Polsce. W jednym miejscu mamy najszerszy asortyment polskiego i zagranicznego kraftu. Jesteśmy w stanie obsługiwać nawet najmniejsze, indywidualne zamówienia i docierać z piwami rzemieślniczymi w najodleglejsze zakątki Polski i świata – mówi Paweł Ząbek, dotychczasowy Dyrektor Operacyjny Browaru PINTA, który został Dyrektorem Zarządzającym OneMoreBeer Sp. z o.o.

 

 

Realizacja wszystkich zadań w OneMoreBeer jest zarządzana przez system WMS – specjalistyczne oprogramowanie do obsługi tzw. magazynu wysokiego składu. Kontrolę obrotu magazynowego i lokalizację produktów na regałach ułatwiają kamery i skanery. W nowym magazynie każdy korytarz, regał i półka mają zdefiniowaną rolę, a produkty są uporządkowane ze względu na szybkość ich rotowania. Nowe rozwiązania ułatwiają zarządzanie magazynem i przyspieszają kompletowanie palet lub przesyłek. – Znacznie łatwiejsze jest tworzenie i dystrybuowanie tematycznych zestawów piw rzemieślniczych lub wzbogacanie takich wysyłek o materiały edukacyjne – dodaje Paweł Ząbek.

OneMoreBeer Sp. z o.o. zastąpiła dotychczasową oddzielną działalność Krainy Piwa, SmakPiwa.pl oraz dostaw bezpośrednich z browarów PINTA i PINTA Barrel Brewing. Pod jednym dachem OneMoreBeer – oprócz pełnej oferty PINTY – znalazł się dotychczasowy asortyment Krainy Piwa, czyli przede wszystkim bestsellerowe browary rzemieślnicze z Polski oraz oferta topowych browarów zagranicznych, których wyłącznym importerem i dystrybutorem była spółka SmakPiwa.pl.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy pod adresem onemorebeer.pl zostanie uruchomiona jeszcze platforma B2B, umożliwiająca zakupy online.

Zarządzanie OneMoreBeer Sp. z o.o. pozostaje w rękach dotychczasowych właścicieli firm Kraina Piwa i SmakPiwa.pl. Dyrektorem Zarządzającym został Paweł Ząbek, doświadczony manager, wyspecjalizowany w zarządzaniu zakupami strategicznymi i zmianami operacyjnymi. Załoga nowego centrum w Wieprzu liczy obecnie 25 osób.

Piwa rzemieślnicze, mimo trwającego od 4 lat spadku spożycia piwa w Polsce, są oferowane u nas w coraz większej liczbie styli i wariantów (ok. 2400 premierowych piw w roku 2021) oraz przez coraz większą liczbę browarów (ok. 350). Z roku na rok rośnie też eksport polskich browarów rzemieślniczych. Sam Browar PINTA eksportuje swoje piwa do ponad 20 krajów. Szacuje się, że udział piw rzemieślniczych w polskim rynku piwa wynosi obecnie ok. 1%.


POWIĄZANE

Czasy, w których rolnik spontanicznie dobierał kierunek upraw i zasiadał do wios...

Po raz kolejny Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega klientów przed oszustami,...

Amerykańska Zagraniczna Służba Rolnicza USDA (FAS) dostarcza terminowe raporty n...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę