aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nowe centrum dystrybucji piw rzemieślniczych

10 października 2022
Nowe centrum dystrybucji piw rzemieślniczych

Na przełomie września i października br. w Wieprzu koło Żywca rozpoczęło działalność OneMoreBeer, nowe centrum dystrybucji piw rzemieślniczych. Spółka powstała po połączeniu doświadczonych dystrybutorów kraftowych piw Kraina Piwa z Żywca i SmakPiwa.pl z Warszawy, we współpracy z Browarem PINTA, najbardziej znanym browarem rzemieślniczym w Polsce.Nowoczesne centrum zostało wybudowane od podstaw za ok. 5,5 mln zł na należącej do Browaru PINTA działce w Wieprzu. Hala magazynowa o powierzchni 1000 mkw. i zastosowane w niej rozwiązania znacząco zwiększają dotychczasowe możliwości dystrybucyjne firm, które stworzyły OneMoreBeer oraz browarów PINTA i PINTA Barrel Brewing, a także w pełni automatyzują obsługę dostaw i zamówień piwa.

Powstało najnowocześniejsze centrum dystrybucji piw rzemieślniczych w Polsce. W jednym miejscu mamy najszerszy asortyment polskiego i zagranicznego kraftu. Jesteśmy w stanie obsługiwać nawet najmniejsze, indywidualne zamówienia i docierać z piwami rzemieślniczymi w najodleglejsze zakątki Polski i świata – mówi Paweł Ząbek, dotychczasowy Dyrektor Operacyjny Browaru PINTA, który został Dyrektorem Zarządzającym OneMoreBeer Sp. z o.o.

 

 

Realizacja wszystkich zadań w OneMoreBeer jest zarządzana przez system WMS – specjalistyczne oprogramowanie do obsługi tzw. magazynu wysokiego składu. Kontrolę obrotu magazynowego i lokalizację produktów na regałach ułatwiają kamery i skanery. W nowym magazynie każdy korytarz, regał i półka mają zdefiniowaną rolę, a produkty są uporządkowane ze względu na szybkość ich rotowania. Nowe rozwiązania ułatwiają zarządzanie magazynem i przyspieszają kompletowanie palet lub przesyłek. – Znacznie łatwiejsze jest tworzenie i dystrybuowanie tematycznych zestawów piw rzemieślniczych lub wzbogacanie takich wysyłek o materiały edukacyjne – dodaje Paweł Ząbek.

OneMoreBeer Sp. z o.o. zastąpiła dotychczasową oddzielną działalność Krainy Piwa, SmakPiwa.pl oraz dostaw bezpośrednich z browarów PINTA i PINTA Barrel Brewing. Pod jednym dachem OneMoreBeer – oprócz pełnej oferty PINTY – znalazł się dotychczasowy asortyment Krainy Piwa, czyli przede wszystkim bestsellerowe browary rzemieślnicze z Polski oraz oferta topowych browarów zagranicznych, których wyłącznym importerem i dystrybutorem była spółka SmakPiwa.pl.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy pod adresem onemorebeer.pl zostanie uruchomiona jeszcze platforma B2B, umożliwiająca zakupy online.

Zarządzanie OneMoreBeer Sp. z o.o. pozostaje w rękach dotychczasowych właścicieli firm Kraina Piwa i SmakPiwa.pl. Dyrektorem Zarządzającym został Paweł Ząbek, doświadczony manager, wyspecjalizowany w zarządzaniu zakupami strategicznymi i zmianami operacyjnymi. Załoga nowego centrum w Wieprzu liczy obecnie 25 osób.

Piwa rzemieślnicze, mimo trwającego od 4 lat spadku spożycia piwa w Polsce, są oferowane u nas w coraz większej liczbie styli i wariantów (ok. 2400 premierowych piw w roku 2021) oraz przez coraz większą liczbę browarów (ok. 350). Z roku na rok rośnie też eksport polskich browarów rzemieślniczych. Sam Browar PINTA eksportuje swoje piwa do ponad 20 krajów. Szacuje się, że udział piw rzemieślniczych w polskim rynku piwa wynosi obecnie ok. 1%.


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę