CTR_80917

Nowe kontyngenty importowe i stawki celne na przetwory owocowe

17 stycznia 2017
Nowe kontyngenty importowe  i stawki celne  na  przetwory owocowe

W dniu 30 grudnia 2016 roku ukazały się dwa rozporządzenia zmieniające sposób zarządzania kontyngentami importowymi na niektóre produkty rolne spoza Unii Europejskiej. Pierwsze z nich to rozporządzenie nr 2016/2389, które w celu zagwarantowania wystarczających i nieprzerwanych dostaw niektórych towarów, których produkcja w Unii jest niewystarczająca, otwiera z dniem 1 stycznia 2017 roku autonomiczne kontyngenty taryfowe.

Produkty objęte tymi kontyngentami taryfowymi mogą być przywożone do Unii z zastosowaniem zerowych lub obniżonych stawek celnych. W przypadku przetworów owocowo-warzywnych otwarto bezcłowe, roczne kontyngenty na mrożone kolby kukurydzy oraz puszkowana kukurydzę-w sumie 550 ton, grzyby-uszaki mrożone–700 ton, oraz czereśnie zawierające alkohol–1000 ton.

Ponadto w tym samym dniu ukazało się rozporządzenie nr 2016/2390 zawieszające cła na wybrane produkty na różny okres od roku do trzech lat. Zerowa stawka będzie obowiązywać począwszy od początku bieżącego roku miedzy innymi na: pieczarki, mrożony groch i pędy bambusa, suszone grzyby, daktyle, żurawinę świeżą i suszoną, mrożone borówki, ananasy mrożone, puszkowane pędy bambusa, przecier z aceroli oraz mrożony sok z aceroli, z bananów, z mango, papai i guawy oraz blanszowane liście winogron i kasztany oraz sok anansowy,  żurawinowy i owoców męczennicy.

FAMMU/FAPA na podst.: Dziennik Urzędowy Komisji Europejskiej


POWIĄZANE

Odpowiednie użytkowanie zakupionej używanej maszyny i regularne przeprowadzanie ...

W dniu 18 października 2017 r. w Biurze Krajowej Rady Izb Rolniczych odbyło się ...

13 października 2017 r. w Ludwikowie k. Poznania odbyły się pokazy terenowe doty...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę