Adama_poleposition_15.03_30.04

Nowe strategie ochrony roślin

22 lutego 2021
Nowe strategie ochrony roślin

W dniach 10-12 lutego 2021 r. w Poznaniu odbyła się Konferencja Ochrony Roślin – 61. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin – PIB. Tegoroczna Sesja była poświęcona przede wszystkim praktycznym aspektom wdrożenia strategii unijnych: „Strategii na rzecz bioróżnorodności” oraz „Od pola do stołu”. Po raz pierwszy Sesja była w całości zrealizowana online.

 

W obradach uczestniczył Andrzej Chodkowski – Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa, który w swoim wystąpieniu przedstawił działalność Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w świetle nowych strategii Unii Europejskiej.

 

W trakcie sesji odbył się także zorganizowany przez PIORiN panel pod tytułem ,,Innowacje w urzędowej kontroli dla rozwoju rolnictwa i sektora  rolno – spożywczego”. Przedstawiciele Inspekcji mówili między innymi o innowacyjnym podejściu do zapewnienia zdrowia roślin, badania jakości środków pestycydów oraz o wykorzystywaniu metod teledetekcji w ocenie zachwaszczenia plantacji lub w procesie kwalifikacji materiału siewnego.

 

W wydarzeniu, które po raz pierwszy było realizowane zdalnie za pośrednictwem platformy PINE, wzięło udział ponad 560 uczestników. Otwarcie Konferencji, jej podsumowanie oraz część obrad były także transmitowane live w formule otwartej (na Facebooku i w YouTube). Łącznie streamy dotarły do prawie 19 000 odbiorców, a wszystkie wydarzenia związane z konferencją realizowane w social mediach miały łączny zasięg prawie 39 000.

 

Na kanale YouTube Instytutu Ochrony Roślin zostaną udostępnione materiały filmowe z Konferencji. 61. SESJA NAUKOWA Instytutu Ochrony Roślin ‒ Państwowego Instytutu Badawczego https://www.snior.pl/


piorin.gov.pl

 

źródło: PIORiN


POWIĄZANE

– Pomimo światowego kryzysu wywołanego pandemią, handel zagraniczny produktami r...

Zakład Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Uniwersytetu Rzeszowskiego prze...

W dniu 19 kwietnia 2021 r. Ambasada RP w Pekinie poinformowała o zakończeniu z d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę