Nowy Dyrektor Generalny

12 lipca 2018
Nowy Dyrektor Generalny
MRiRW

Minister Jan Krzysztof Ardanowski powołał w środę na stanowisko Dyrektora Generalnego w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi  panią Monikę Rzepecką.

Monika Rzepecka - Absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Politologii na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.  Urzędnik służby cywilnej od października 2003 roku.

Pracę zawodową rozpoczęła po studiach w Centralnym Inspektoracie Standaryzacji. Po ukończeniu KSAP (2003 rok) wróciła do Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych, gdzie do 2010 roku pracowała na stanowiskach: głównego specjalisty,  Naczelnika Wydziału Rolnictwa Ekologicznego oraz Produktów Regionalnych, a następnie Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych (październik 2006 - styczeń 2009 rok) oraz Radcy Głównego Inspektora JHARS (do końca 2009 roku). Od stycznia 2010 roku do września 2010 roku Dyrektor Departamentu Spraw Europejskich i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Do chwili powołania na stanowisko Dyrektora Generalnego w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Radca Ministra w Departamencie Strategii, a następnie Departamencie Innowacji i Rozwoju w MNiSW,  odpowiedzialna za sprawy z obszaru rolnictwa, żywności i biogospodarki. Reprezentowała w tym czasie MNiSW w pracach   następujących gremiów unijnych: Komitet Programy w Horyzoncie 2020, (obszar żywność, rolnictwo i leśnictwo, badania mórz i wód śródlądowych oraz biogospodarka), Rada Zarządzająca Inicjatywy wspólnego planowania Rolnictwo, bezpieczeństwo żywnościowe i zmiany klimatyczne, Stały Komitet ds. Badań w Rolnictwie oraz Wspólne Przedsięwzięcie ds. bio-przemysłu. Reprezentowała Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Komitecie Sterującym Programu BIOSTRATEG.

 

MRiRW


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek samorządu rolniczego w sprawie utrzymania dotychczasowej...

Agnieszka Maliszewska, dyrektor biura Polskiej Izby Mleka po raz kolejny została...

Przed rozpoczęciem wiosennych zabiegów Izba Administracji Skarbowej (IAS) w Opol...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę