dnikukurydzy_210818

Nowy Dyrektor Generalny

12 lipca 2018
Nowy Dyrektor Generalny
MRiRW

Minister Jan Krzysztof Ardanowski powołał w środę na stanowisko Dyrektora Generalnego w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi  panią Monikę Rzepecką.

Monika Rzepecka - Absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Politologii na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.  Urzędnik służby cywilnej od października 2003 roku.

Pracę zawodową rozpoczęła po studiach w Centralnym Inspektoracie Standaryzacji. Po ukończeniu KSAP (2003 rok) wróciła do Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych, gdzie do 2010 roku pracowała na stanowiskach: głównego specjalisty,  Naczelnika Wydziału Rolnictwa Ekologicznego oraz Produktów Regionalnych, a następnie Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych (październik 2006 - styczeń 2009 rok) oraz Radcy Głównego Inspektora JHARS (do końca 2009 roku). Od stycznia 2010 roku do września 2010 roku Dyrektor Departamentu Spraw Europejskich i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Do chwili powołania na stanowisko Dyrektora Generalnego w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Radca Ministra w Departamencie Strategii, a następnie Departamencie Innowacji i Rozwoju w MNiSW,  odpowiedzialna za sprawy z obszaru rolnictwa, żywności i biogospodarki. Reprezentowała w tym czasie MNiSW w pracach   następujących gremiów unijnych: Komitet Programy w Horyzoncie 2020, (obszar żywność, rolnictwo i leśnictwo, badania mórz i wód śródlądowych oraz biogospodarka), Rada Zarządzająca Inicjatywy wspólnego planowania Rolnictwo, bezpieczeństwo żywnościowe i zmiany klimatyczne, Stały Komitet ds. Badań w Rolnictwie oraz Wspólne Przedsięwzięcie ds. bio-przemysłu. Reprezentowała Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Komitecie Sterującym Programu BIOSTRATEG.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski rozmawiał w czwartek z ministrem rol...

W Katowicach działa od czwartku Ekoeksperymentarium, przypominająca mieszkanie w...

Podczas TT Warsaw Czarnogórcy będą zachęcać do poznawania tego pięknego kraju. Z...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę