Adama_Spyrale_1-31.05.21

Nowy kalendarz Rajdowego Pucharu Abarth 2020: 6 rund w Rajdowych Mistrzostwach Europy FIA (ERC), w tym nowy, spektakularny Rajd Azorów

30 czerwca 2020
Nowy kalendarz Rajdowego Pucharu Abarth 2020: 6 rund w Rajdowych Mistrzostwach Europy FIA (ERC), w tym nowy, spektakularny Rajd Azorów

Sezon 2020 Rajdowego Pucharu Abartha (Abarth Rally Cup 2020) będzie gotowy, by ponownie ruszyć 24 lipca br. podczas Rally di Roma Capitale, zawodów otwierających FIA ERC 2020.  

W ciągu ostatnich kilku dni opublikowano nowy kalendarz spotkań jednomarkowych zarezerwowanych Abarth 124 rally, składający się z 6 prestiżowych zawodów, z których wszystkie wliczają się do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy. 

Cztery z nich odbywają się na asfalcie: Rally di Roma Capitale (24-26 lipca), Barum Czech Rally Zlín (28-30 sierpnia), Rajd Węgier (6-8 listopada) i Rajd Wysp Kanaryjskich (26-28 listopada); natomiast pozostałe dwa odbywają się na szutrze: Rally Liepāja na Łotwie (14-16 sierpnia) i Rajd Azorów, zaplanowany na 17 do 19 września. 

Ten ostatni jest nowym wydarzeniem w sezonie 2020. Rajd na portugalskim archipelagu jest jednym z najbardziej spektakularnych na świecie ze względu na zapierającą dech w piersiach scenerię, w której mierzą się zawodnicy. Szczególnie osławionym odcinkiem jest odcinek specjalny Sete Cidades, który przebiega wzdłuż krawędzi wulkanicznego jeziora kraterowego. 

Jest to dodatkowa szansa dla kierowców biorących udział w Rajdowym Pucharze Abartha, z pulą nagród w wysokości 30 000 euro za każdy rajd i nagrodą główną dla zwycięzcy Mistrzostw o tej samej wysokości. Ostateczne rozstrzygnięcie Rajdowego Pucharu Abartha zostanie ustalone w oparciu o 5 najlepszych wyników.

Marka z logo Skorpiona będzie służyła wsparciem na torze również prywatnym zespołom, a inżynierowie i technicy będą świadczyć usługi w zakresie części zamiennych oraz Abarth Hospitality.

Czekając na wznowienie sezonu 2020 Rajdowego Pucharu Abartha, w filmie pod  linkiem, Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat i Abarth na region EMEA, oraz Jean-Baptiste Ley, koordynator ERC, podsumowują sukcesy sportowe Abarth 124 rally i Rajdowego Pucharu Abartha, będącego częścią Rajdowych Mistrzostw Europy FIA.

 

Biuro prasowe Fiat Chrysler Automobiles


POWIĄZANE

W Wielkiej Brytanii firma Tesco podjęła decyzję o wprowadzeniu do regularnej spr...

W dniu 6 lipca br. w miejscowości Łęczyna na terenie gospodarstwa rolnego ROLPOL...

W dniu 8 lipca br. odbył się finał konkursu Agroliga 2021 w województwie podlask...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę