aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

NOWY REKORD POLSKI-NAJWIĘKSZY PLON PSZENICY OZIMEJ Z HEKTARA

28 lipca 2023
NOWY REKORD POLSKI-NAJWIĘKSZY PLON PSZENICY OZIMEJ Z HEKTARA

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

26.07.2023

Pszenica ozima Chevignon

12,747 t/ha

Gospodarstwo Rolne Patryk Kraszewski

Kraszewo Czarne, województwo mazowieckie

 26 lipca 2023 w Gospodarstwie Rolnym pana Patryka Kraszewskiego na polu w mazowieckim Kraszewie Czarnym został pobity dotychczasowy ustanowiony w 2020 roku Rekord Polski w klasie NAJWIĘKSZY PLON PSZENICY OZIMEJ Z HEKTARA.

Tego dnia w ramach Ligi Mistrzów Plonowania w Kraszewie Czarnym pod nadzorem przedstawiciela Kancelarii Rekordów dokonano zbioru pszenicy ozimej odmiany Chevignon, której plon z hektara wyniósł, aż 12,747 t/ha co stanowi obecny Rekord Polski w klasie NAJWIĘKSZY PLON PSZENICY OZIMEJ Z HEKTARA oraz oczywiście Rekord Województwa Mazowieckiego.

Tym samym został pobity dotychczasowy Rekord Polski z 2020 roku na Największy plon pszenicy ozimej z hektara, który wynosił 12,567 t/ha dla pszenicy Argument zebranej w kujawsko-pomorskim Śmielinie.

Chevignon to nowa odmiana rekomendowana przez agronomów PROCAM zarejestrowana w Polsce w 2022 roku. Jest to odmiana najchętniej wybierana do siewu spośród pszenic ozimych, w takich krajach jak Niemcy czy Francja. Chevignon potwierdza swoją przydatność także w Polsce ponieważ łączy w sobie bardzo wysokie plony ziarna z wysoką jego jakością (grupa A). Dedykowana jest dla gospodarstw nastawionych na intensywną produkcję i najwyższe plony. Charakteryzuje się ogólnym bardzo dobrym profilem odpornościowym na najważniejsze choroby pszenicy, co daje efekt intensywnej zieleni roślin już od początkowych faz rozwojowych. Jedną z charakterystycznych cech jest bardzo szeroki liść flagowy, gwarantujący dużą powierzchnię asymilacyjną. Ze względu na szybką regenerację uszkodzeń po zimie, a także intensywne krzewienie, nadaje się również do siewów w terminach opóźnionych.

W gospodarstwie pana Patryka w zakresie ochrony i nawożenia korzystano z doradztwa i technologii PROCAM.

Więcej informacji zostanie przekazane w najbliższym czasie.

 

 

e-red, ppr.pl na podst źródło i fot: PROCAM


POWIĄZANE

Jak było do przewidzenia, tuż po wyborach samorządowych, burmistrzowie, wójtowie...

Decyzja o wyborze odpowiedniej karmy jest kluczowa dla zdrowia psa i jego samopo...

W dzisiejszych czasach rolnictwo to nie tylko ciężka praca, ale także biznes, kt...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę