Targi_china_210519-750

Nowy środek do dezynfekcji racic

12 marca 2019
Nowy środek do dezynfekcji racic

EasyStride to środek zawierający kwasy organiczne skuteczne w eliminowaniu bakterii powodujących zapalenia w obrębie racic. Nie zawiera szkodliwych metali ciężkich lub formaldehydu, ulega biodegradacji.

 

Badania pokazują, że problemy z racicami dotykają średnio niemal 25% stada. Kulawizny są bolesne dla krów i bardzo kosztowne dla hodowców. Zmniejszają mobilność krów i ograniczają ich apetyt. Krowy z kulawiznami gorzej pobierają pasze i wodę, niechętnie kładą się lub wstają, mniej przeżuwają. W efekcie produkują znacznie mniej mleka.

 

EasyStride™ eliminuje bakterie i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się w stadzie. Formuła zawiera kwasy organiczne zgodne z aktualnymi wymogami dotyczącymi środowiska. EasyStride™ jest bezpieczny, bo nie zawiera szkodliwych metali ciężkich, formaldehydu i czwartorzędowych związków amoniowych. Ulega biodegradacji.

 

EasyStride™jest łatwy w stosowaniu, bo ma widoczny kolor, który zmienia się w trakcie stosowania z niebieskiego na zielonawy. Zmiana koloru wskazuje czy produkt jest nadal aktywny biobójczo. Jest to wygodna wskazówka dla gospodarstwa. Zanieczyszczony roztwór do kąpieli racic stanowi zagrożenie dla krów i jest nieskuteczny. EasyStride™ wskazuje kiedy należy go wymienić. Więcej na: www.delaval.pl

 

Biuro prasowe DeLaval Sp. z o.o.


POWIĄZANE

W Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie 14 czerwca odbył się finał dziewią...

Wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za podleg...

„Satelity wysokich rozdzielczości – wsparcie nowoczesnego rolnictwa w Polsce” to...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę