O maszyny rolnicze trzeba dbać przez cały rok

7 września 2020
O maszyny rolnicze trzeba dbać przez cały rok

Awaria czy uszkodzenie maszyny rolniczej zwłaszcza w trakcie sezonu zawsze wiąże się ze stratami finansowymi. Koszty naprawy, wstrzymanie prac rolnych – po zsumowaniu rolnik będzie na dużym minusie.

Aby każde urządzenie służyło przez lata i miało jak najmniej awarii trzeba o nie kompleksowo dbać. Jak to robić? Na to i inne pytania odpowie ekspert ze sklepu rolniczego TwojaZagroda.pl

- Tak jak każde auto, również maszyna rolnicza wymaga przeglądu technicznego. Raz na jakiś czas powinien obejrzeć ją specjalista i ocenić, czy nie są potrzebne mniejsze lub większe naprawy – mówi przedstawiciel sklepu TwojaZagroda.pl.
 
Niezależnie od regularnych przeglądów, każdy właściciel w ramach swoich możliwości powinien sam usuwać usterki, bo niepozorne zużycie najmniejszego elementu może być przyczyną poważnej awarii, a co gorsze stanowić zagrożenie bezpieczeństwa użytkownika i osób znajdujących się w pobliżu.

Wymiana części
 
Niestety usuwanie skutków awarii wiąże się z kosztami. Kiedy maszyna się zepsuje, nie warto szukać oszczędności kupując tańsze zamienniki.

- Nie warto tak postępować, ponieważ zaoszczędzi się kilka złotych, a po chwili okaże się, że maszyna kwalifikuje się do generalnego remontu – mówi przedstawiciel sklepu TwojaZagroda.pl, który oferuje bogaty wybór części do ciągników i maszyn rolniczych.
 
W ofercie są części zamienne do wielu modeli kombajnów, części do Zetora, części do Ursusa, a także wielu maszyn rolniczych jak opryskiwacz, rozrzutnik, przetrząsacz czy prasa.

Filtry gwarancją pracy przez lata  
 
Dbając o maszynę rolniczą warto pamiętać o tym, że regularna wymiana filtrów wydłuża czas jej eksploatacji. Filtry chronią m.in.: układ wtryskowy, cylindry silnika, silnik, a także układ hydrauliczny. Naprawa tych układów może być bardzo kosztowna. W tym przypadku również warto postawić na filtry sprawdzonych marek, które znajdują się w ofercie sklepu TwojaZagroda.pl

Już po sezonie

 

Właściciele gospodarstw rolnych zazwyczaj maszyn używają w sezonie prac gospodarskich. Przeglądy techniczne wykonują tuż przed ich rozpoczęciem. A to błąd. Maszyny rolnicze potrzebują naszej uwagi niemal przez cały rok. Jeśli istnieje taka możliwość, najlepiej przechowywać je pod dachem, by ograniczyć działanie korozji. Co ważne, po zakończeniu prac każda maszyna powinna zostać dokładnie umyta i wysuszona. Dobrze jest nasmarować łożyska i wyjąć akumulatory.

 

Biuro prasowe Metal Fach / TwojaZagroda.pl


POWIĄZANE

Nowe regulacje ujęte m.in. w Europejskim Zielonym Ładzie, związane z dobrostanem...

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych sprawdziła jakość handlo...

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje że 30 czerwca 2022 r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę