CTR_80917

Obchody Święta Wojska Polskiego w Węgorzewie

22 sierpnia 2016
Obchody Święta Wojska Polskiego w Węgorzewie
ARR

15 sierpnia 2016 roku w Węgorzewie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczęto Msza świętą w intencji Ojczyzny, po której odczytano apel pamięci z salwą honorową. Zgromadzeni na węgorzewskim rynku mieszkańcy regionu oraz przebywający na wypoczynku turyści mieli okazję zobaczyć pokaz musztry paradnej, a także widowiskowe pokazy walki wręcz i defiladę pododdziałów wojskowych.

Na zaproszenie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego oraz Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, w uroczystościach wziął udział Dyrektor Oddziału Terenowego ARR Dariusz Wasiela.

Od kilku lat istnieje stała współpraca Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie z lokalnymi jednostkami Wojska Polskiego, polegająca m.in. na wsparciu logistycznym i transportowym imprez organizowanych przez OT w Olsztynie oraz organizacji pokazów sprzętu bojowego dla dzieci i młodzieży, także podczas największego tego typu wydarzenia, jakim jest coroczna impreza sportowa „Jem owoce, piję mleko, w życiu zajdę daleko” wpisana przez Komisję Europejską do katalogu najlepszych praktyk w dziedzinie komunikacji. Obecność Wojska Polskiego podczas tych zdarzeń jest ważnym elementem patriotycznego wychowania młodego pokolenia Polaków.

ARR


POWIĄZANE

W Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym w Puław...

W dniach 7-11 października 2017 r. odbywały się targi Anuga 2017, Polska Izba Ml...

14 i 15 października w Warszawie odbyła się I edycja Agro Days. Dni Hodowcy 2017...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę