Advertisement

Obchody Walk nad Bzurą i zawody jeździeckie w Walewicach

9 września 2016

Obchody Walk nad Bzurą zaplanowano w Walewicach na niedzielę, 11 września. W sobotę i niedzielę będzie można podziwiać również zmagania jeźdźców w Regionalnych Zawodach w Skokach przez Przeszkody, które odbędą się na walewickim hipodromie.  

Imprezy towarzyszące Obchodom Walk nad Bzurą w Walewicach rozpoczną się już w sobotę, 10 września. Na walewickim hipodromie, od godz. 10:00 będzie można oglądać występy jeźdźców z całej Polski, którzy rywalizować będą w Regionalnych Zawodach w Skokach przez Przeszkody, w klasach mini LL, LL, L, P i N. W zawodach wystartuje ponad 60 koni.

Najważniejsze uroczystości zaplanowano na niedzielę, 11 września. Rozpoczną się one o godz. 10:00 powitaniem zaproszonych gości, w tym lokalnych samorządowców. Pod pomnikiem upamiętniającym Bohaterów Września zostaną złożone kwiaty i odczytany Apel Poległych. Uroczystą mszę świętą, której przewodniczyć będzie ks. Marek Grabski, proboszcz parafii w Bielawach, zaplanowano na godz. 10:30.

O godz. 11:30, inscenizację nawiązującą do wydarzeń z 1939 roku, zaprezentują uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sobocie. O godz. 12:00 będzie można obejrzeć uroczystą musztrę 15. Pułku Ułanów Poznańskich, stowarzyszenia, które pielęgnuje tradycję i historię kawalerii. O godz. 12:30 obok pomnika zorganizowany zostanie quiz historyczny z nagrodami, adresowany do dzieci i młodzieży. Na terenie stadniny, w ujeżdżalni, serwowana będzie również żołnierska grochówka (godz. 13:00).

– Serdecznie zapraszam mieszkańców regionu do Walewic w drugi weekend września, aby wspólnie upamiętnić 77. rocznicę tych wydarzeń, a w szczególności oddać hołd żołnierzom 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich i poległym bohaterom. Najbliższy weekend będzie również świetną okazją do kibicowania zawodnikom w zawodach w skokach przez przeszkody, podczas których będzie można podziwiać najszlachetniejsze konie rasy półkrwi angloarabskiej, wyhodowane w Stadninie Koni Walewice. Zapraszamy całe rodziny do zwiedzania pałacu Marii Walewskiej i obejrzenia apartamentu Napoleona oraz poznania naszej stadniny koni, a przede wszystkim jej ponad 100-letniej historii – mówi Jacek Chołuj, pełniący obowiązki prezesa Stadniny Koni Walewice.

Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody - Memoriał 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Bolesława Chrobrego będą kontynuowane w niedzielę od godz. 12:00. Zobaczymy w nim m.in. członków klubu jeździeckie Gabon Walewice. Zawodnicy powalczą o Puchar i Nagrodę Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych. Oficjalną ceremonię wręczenia pucharu i nagród zaplanowano na niedzielę, godz. 19:00. Nagrody będzie wręczał m.in. poseł na Sejm RP Grzegorz Schreiber.

W sobotę będzie można zwiedzać Pałac Walewice z przewodnikiem, w godz. 10:00-16:00, a w niedzielę do godz. 20:00. W walewickim pałacu cały czas można oglądać wystawę obrazów olejnych Wiesławy Piotrowskiej, artystki pochodzącej z Andrespola.

Na walewickim hipodromie w sobotę i w niedzielę będą czynne punkty gastronomiczne. Restauracja pałacowa w tych dniach będzie czynna dla gości z zewnątrz od godz. 12:00. W pałacu i na hipodromie będzie można także nabyć kulinarny walewicki specjał – wędzonego karpia, hodowanego ekologicznie w Gospodarstwie Walewice.

Organizatorem zawodów w skokach przez przeszkody jest Stadnina Koni Walewice i Klub Jeździecki Gabon Walewice.

Biuro prasowe organizatora / walewice.pl


POWIĄZANE

Do 20 czerwca 2017 r. przyjmowane są zgłoszenia do nowego składu Komisji do spra...

W miniony weekend do Szepietowa przybyły tłumy zwiedzających. Zielona Gala to pr...

Spośród ponad 150 winnic istniejących na Podkarpaciu blisko 60 proc. przyjmuje t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę