GUS_230920_750x100_stat

Obrót biopaliwami na celowniku CBA

10 lipca 2018
Obrót biopaliwami na celowniku CBA

Funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego we współpracy z Prokuraturą Regionalną w Gdańsku, wspólnie z pracownikami urzędów celno–skarbowych i inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego, przeszukali siedziby kilkunastu podmiotów gospodarczych na terenie całego kraju, które zajmują się obrotem biopaliwami i komponentami biopaliw.

Realizowane czynności mają związek z wielowątkowym i transgranicznym śledztwem prowadzonym przez Delegaturę CBA w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie całego kraju w okresie od listopada 2015 roku do marca 2017 r. i dokonywanych przez członków tej grupy nadużyciach w podatku VAT, akcyzowym i opłacie paliwowej. Nielegalne działania naraziły Skarb Państwa na straty w wysokości przekraczającej łącznie 70 milionów złotych.

180 funkcjonariuszy CBA, Urzędów Celno–Skarbowych: Zachodniopomorskiego, Dolnośląskiego i Opolskiego oraz Inspekcji Transportu Drogowego przeszukało 40 miejsc, gdzie zabezpieczono dokumenty i przedmioty związane z obrotem biopaliwami i komponentami do tych paliw.

 

(PAP) / zdj. biuro prasowe CBA


POWIĄZANE

Duża część produkcji żywności w Polsce uzależniona jest pośrednio od owadów zapy...

Prezesi zebrani na naradzie, która odbyła się w Biurze Krajowej Rady Izb Rolnicz...

W obliczu coraz większych niepewności w związku z Brexitem, kryzysem COVID-19 i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę