aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ochroń swój dom przed letnimi ulewami

5 lipca 2022
Ochroń swój dom przed letnimi ulewami

Miesiące letnie w Polsce to czas nagłych i bardzo obfitych ulew, które w ciągu kilku godzin potrafią podmyć piwnicę lub zalać garaż. Pompy pozwalają chronić dom przed skutkami zalania, a przy okazji można je wykorzystać do nawodnienia ogrodu np. wodą z oczka wodnego, co przy rosnącej inflacji może się okazać rozwiązaniem na wagę złota. Specjaliści firmy AL-KO radzą jaką pompę wybrać do różnych zadań i uniknąć przykrych skutków letnich ulew.

Pompy na kryzysowe sytuacje

Każdego roku nagłe letnie ulewy powodują zalania domów, piwnic i garaży. Wysuszona gleba nie nadąża z pobieraniem wody w trakcie opadów, która jedynie po niej spływa dostając się wszędzie tam, gdzie chcielibyśmy jej uniknąć. Lato to także okres urlopowy kiedy często nie ma nas w domu. Jak zabezpieczyć swój dom przed zalaniem podczas swojej nieobecności?

- Pompa do brudnej wody AL-KO to dzielny obrońca naszego domu, który pomaga go chronić przed zalaniem. Nasze pompy potrafią odpompować wodę z cząstkami zanieczyszczeń nawet do 30-38 mm. Dodatkowo zostały wyposażone w pływakowy włącznik, który automatycznie uruchamia pompę po osiągnięciu odpowiedniego poziomu wody. W ten sposób podłączona pompa będzie strzec naszego domu lub piwnicy podczas naszej nieobecności - mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.

Co w przypadku gdy już doszło do zalania? Do szybkiego usunięcia wody z zalanych wnętrz z pomocą przychodzą pompy brudnej wody firmy AL-KO. Dzięki swojej wydajności szybko poradzą sobie z wypompowaniem wody z zalanych pomieszczeń. Do tego typu zadań idealna będzie seria pomp wykonanych ze stali nierdzewnej o dużej mocy i przepustowości do 20 000 l/h wody.

Do nawadniania ogrodu

Rosnące rachunki to zmora nas wszystkich. Dodatkowo latem rosną koszty związane z nawadnianiem ogrodu. Jak ich uniknąć? Wystarczy pompa i studnia, oczko wodne lub sztuczny zbiornik wodny np. na wodę deszczową. 5 i 7-stopniowe mechanizmy napędowe pomp ciśnieniowych AL-KO pozwalają na zasilanie nawet kilku systemów nawadniający jednocześnie. Dzięki temu odpowiednie ciśnienie wody można osiągnąć nawet przy dużych wysokościach tłoczenia.

- Pompę ciśnieniową należy odpowiednio dopasować o posiadanego zbiornika wody. W ofercie AL-KO znajdują się pompy do tłoczenia wody, jak i do otwartych zbiorników wodnych. To idealne rozwiązanie pozwalające na nawadnianie ogrodu darmową wodą. Nie musimy już nawadniać ogrodu wodą bieżącą, a co za tym idzie – możemy oszczędzić sporo pieniędzy, co w dzisiejszych czasach jest bardzo istotne dla naszych domowych budżetów - mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.

pompa dom ochrona

Pompy spalinowe do trudnych zadań

W domkach letniskowych i w miejscach bez podłączenia elektrycznego idealnie sprawdzą się pompy spalinowe. To super wydajne maszyny, które są w stanie przepompować nawet 30 000 litrów na godzinę. Ponadto są niezależne od źródła zasilania i można je wykorzystać do wypompowywania wody z oddalonego od domu zbiornika wodnego. 24 lipca 2022


***

AL-KO KOBER GROUP - przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym, działające w 30 lokalizacjach na całym świecie, posiadające swoje oddziały na wszystkich kontynentach. Firma jest globalnym graczem na rynku techniki ogrodowej, wentylacji oraz motoryzacji. AL-KO to nowoczesna firma z 90-letnią tradycją, z siedzibą w Großkötz koło Günzburga, która zatrudnia ok. 3000 osób. W 2020 roku grupa AL-KO odnotowała przychody w wysokości ok. 500 milionów euro. Historia firmy sięga 1931 roku, wtedy zaczęła działalność jako mały warsztat ślusarski. Dziś stanowi część globalnej grupy technologicznej. Motto marki „Quality for Life” oznacza: wyjątkową jakość wytwarzanych produktów i wysoki poziom świadczonych usług przez firmę AL-KO.

***

AL-KO KOBER GROUP jest częścią koncernu PRIMEPULSE.
PRIMEPULSE to dynamiczny i globalny holding inwestycyjny z siedzibą w Monachium. Koncentruje się na firmach zorientowanych na technologię w szybko rozwijających się obszarach biznesowych. Grupa generuje skonsolidowane roczne przychody ze sprzedaży w wysokości miliarda euro. Zatrudnia ponad 5000 osób na całym świecie. PRIMEPULSE realizuje długoterminowe inwestycje i jest strategicznym partnerem dla spółek z Grupy.

Więcej informacji na: www.alkogarden.pl


POWIĄZANE

JA Solar to wiodący światowy producent zajmujący się produkcją paneli fotowoltai...

16.05.br. odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Zdrowie i dobrostan zwierząt” C...

Ze względu na utrzymującą się suszę optymalne rozwiązanie do ochrony herbicydowe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę