aaa_TSW_2023
CTR_2023

Ochroń swój dom przed letnimi ulewami

5 lipca 2022
Ochroń swój dom przed letnimi ulewami

Miesiące letnie w Polsce to czas nagłych i bardzo obfitych ulew, które w ciągu kilku godzin potrafią podmyć piwnicę lub zalać garaż. Pompy pozwalają chronić dom przed skutkami zalania, a przy okazji można je wykorzystać do nawodnienia ogrodu np. wodą z oczka wodnego, co przy rosnącej inflacji może się okazać rozwiązaniem na wagę złota. Specjaliści firmy AL-KO radzą jaką pompę wybrać do różnych zadań i uniknąć przykrych skutków letnich ulew.

Pompy na kryzysowe sytuacje

Każdego roku nagłe letnie ulewy powodują zalania domów, piwnic i garaży. Wysuszona gleba nie nadąża z pobieraniem wody w trakcie opadów, która jedynie po niej spływa dostając się wszędzie tam, gdzie chcielibyśmy jej uniknąć. Lato to także okres urlopowy kiedy często nie ma nas w domu. Jak zabezpieczyć swój dom przed zalaniem podczas swojej nieobecności?

- Pompa do brudnej wody AL-KO to dzielny obrońca naszego domu, który pomaga go chronić przed zalaniem. Nasze pompy potrafią odpompować wodę z cząstkami zanieczyszczeń nawet do 30-38 mm. Dodatkowo zostały wyposażone w pływakowy włącznik, który automatycznie uruchamia pompę po osiągnięciu odpowiedniego poziomu wody. W ten sposób podłączona pompa będzie strzec naszego domu lub piwnicy podczas naszej nieobecności - mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.

Co w przypadku gdy już doszło do zalania? Do szybkiego usunięcia wody z zalanych wnętrz z pomocą przychodzą pompy brudnej wody firmy AL-KO. Dzięki swojej wydajności szybko poradzą sobie z wypompowaniem wody z zalanych pomieszczeń. Do tego typu zadań idealna będzie seria pomp wykonanych ze stali nierdzewnej o dużej mocy i przepustowości do 20 000 l/h wody.

Do nawadniania ogrodu

Rosnące rachunki to zmora nas wszystkich. Dodatkowo latem rosną koszty związane z nawadnianiem ogrodu. Jak ich uniknąć? Wystarczy pompa i studnia, oczko wodne lub sztuczny zbiornik wodny np. na wodę deszczową. 5 i 7-stopniowe mechanizmy napędowe pomp ciśnieniowych AL-KO pozwalają na zasilanie nawet kilku systemów nawadniający jednocześnie. Dzięki temu odpowiednie ciśnienie wody można osiągnąć nawet przy dużych wysokościach tłoczenia.

- Pompę ciśnieniową należy odpowiednio dopasować o posiadanego zbiornika wody. W ofercie AL-KO znajdują się pompy do tłoczenia wody, jak i do otwartych zbiorników wodnych. To idealne rozwiązanie pozwalające na nawadnianie ogrodu darmową wodą. Nie musimy już nawadniać ogrodu wodą bieżącą, a co za tym idzie – możemy oszczędzić sporo pieniędzy, co w dzisiejszych czasach jest bardzo istotne dla naszych domowych budżetów - mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.

pompa dom ochrona

Pompy spalinowe do trudnych zadań

W domkach letniskowych i w miejscach bez podłączenia elektrycznego idealnie sprawdzą się pompy spalinowe. To super wydajne maszyny, które są w stanie przepompować nawet 30 000 litrów na godzinę. Ponadto są niezależne od źródła zasilania i można je wykorzystać do wypompowywania wody z oddalonego od domu zbiornika wodnego. 24 lipca 2022


***

AL-KO KOBER GROUP - przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym, działające w 30 lokalizacjach na całym świecie, posiadające swoje oddziały na wszystkich kontynentach. Firma jest globalnym graczem na rynku techniki ogrodowej, wentylacji oraz motoryzacji. AL-KO to nowoczesna firma z 90-letnią tradycją, z siedzibą w Großkötz koło Günzburga, która zatrudnia ok. 3000 osób. W 2020 roku grupa AL-KO odnotowała przychody w wysokości ok. 500 milionów euro. Historia firmy sięga 1931 roku, wtedy zaczęła działalność jako mały warsztat ślusarski. Dziś stanowi część globalnej grupy technologicznej. Motto marki „Quality for Life” oznacza: wyjątkową jakość wytwarzanych produktów i wysoki poziom świadczonych usług przez firmę AL-KO.

***

AL-KO KOBER GROUP jest częścią koncernu PRIMEPULSE.
PRIMEPULSE to dynamiczny i globalny holding inwestycyjny z siedzibą w Monachium. Koncentruje się na firmach zorientowanych na technologię w szybko rozwijających się obszarach biznesowych. Grupa generuje skonsolidowane roczne przychody ze sprzedaży w wysokości miliarda euro. Zatrudnia ponad 5000 osób na całym świecie. PRIMEPULSE realizuje długoterminowe inwestycje i jest strategicznym partnerem dla spółek z Grupy.

Więcej informacji na: www.alkogarden.pl


POWIĄZANE

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...

Naukowcy z Wydziału Biologii UW planują udostępniać rolnikom, hodowcom roślin i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę