aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Od 1 września ubezpieczenia upraw z dopłatą

1 września 2022
Od 1 września ubezpieczenia upraw z dopłatą

Na poczcie i w wielu multiagencjach, od 1 września są dosstępne ubezpieczenia upraw z dopłatą z budżetu państwa

• 1 września br. AGRO TUW jako pierwsze towarzystwo rozpoczyna jesienny sezon sprzedaży obowiązkowych i dobrowolnych ubezpieczeń upraw rolnych, dotowanych z budżetu państwa.
• Polisy uprawowe będzie można kupić w placówkach pocztowych oraz wielu multiagencjach ubezpieczeniowych.
• W tym sezonie AGRO TUW uruchomi także wyłączną sieć sprzedaży ubezpieczeń, w tym ubezpieczeń upraw rolnych za pośrednictwem agenta Green Lab.
• Do końca września część składki płaconej przez rolnika będzie można sfinansować z dopłat bezpośrednich poprzez cesję.
• Nowością w jesiennej ofercie AGRO TUW jest możliwość ubezpieczenia owoców drzew i krzewów od przymrozków wiosennych.


W tym roku jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rusza wcześniej niż do tej pory

– już pierwszego września. W związku ze zwiększeniem dopłat budżetowych do ubezpieczenia upraw, większa jest dostępność polis uprawowych w AGRO Ubezpieczenia

- Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. W tym roku będzie je można kupić w placówkach pocztowych w całym kraju oraz w wielu multiagencjach ubezpieczeniowych:

m.in. CUK Ubezpieczenia, DCU, Tanio i Wygodnie, Polisa Expert, Ubezpieczenia od A do Z, Superpolisa czy Unilink.

- Od lat systematycznie rozszerzamy sieć sprzedaży polis uprawowych, tak aby stały się one jak najbardziej dostępne dla rolników. Można powiedzieć, że ubezpieczenia upraw z AGRO TUW obecnie są na wyciągnięcie ręki, bo do listy punktów, gdzie do tej pory można było podpisać umowę, doszły nowe multiagencje, a także pośrednicy naszego agenta wyłącznego tj. Green Lab. Dzięki współpracy z Grupą Poczty Polskiej sieć sprzedaży AGRO TUW pokrywa cały kraj.

Zwiększyła się także dostępność finansowa ubezpieczeń upraw – oprócz praktycznie nieograniczonej limitami dotacji z budżetu państwa, pozostałą część składki rolnik może sfinansować z dopłat bezpośrednich poprzez cesję. Możliwość złożenia wniosku o cesję jest dostępna do końca września br. – mówi Daniel Zahorenko, Wiceprezes Zarządu AGRO TUW.

Rolnicy mogą jesienią ubezpieczyć uprawy zbóż ozimych i ich mieszanek (ziarno); rzepak i rzepik, wykę ozimą, groch ozimy (nasiona); warzywa ozime (podziemne części roślin); drzewa i krzewy owocowe, nasadzenia truskawek (nasadzenia). W tym roku oferta została rozszerzona także o Pakiet Przymrozki chroniący owoce drzew i krzewów owocowych od przymrozków.

Ubezpieczenia są dostępne w kilku pakietach:

• Pakiet zima podstawowy – obejmujący ujemne skutki przezimowania, wiosenne przymrozki oraz grad;
• Pakiet zima - obok powyższych ryzyk uwzględnione są także deszcz nawalny, lawiny, obsunięcia się ziemi, huragan i pioruny;
• Pakiet zima klimat - zawierający powyższe ryzyka i chroniący także przed skutkami suszy;
• Pakiet Przymrozki - dedykowany dla owoców drzew i krzewów.

Obowiązkowe ubezpieczenia upraw z dofinansowaniem z budżetu państwa (do 65%) skutecznie zabezpieczają rolników przed stratami związanymi ze zjawiskami pogodowymi.

Z zawarciem polisy zabezpieczającej uprawy nie warto czekać do ostatniej chwili. Z roku na rok zainteresowanie rolników ubezpieczeniami rolnymi rośnie. Wpływ na to mają doświadczenia ostatnich lat, które obfitowały w katastrofalne dla upraw zjawiska pogodowe.

Działalność rolniczą dodatkowo zabezpieczają ubezpieczenia dobrowolne (składka jest w całości opłacana przez Ubezpieczającego), które gwarantują ochronę w przypadku wszystkich ryzyk pogodowych, pożaru oraz transportu plonu.

***
AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (AGRO TUW) to polska firma ubezpieczeniowa. Właścicielem Towarzystwa jest Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników (FSUSR). Ubezpieczyciel posiada kompleksową ofertę skierowaną zarówno do klienta indywidualnego jak i biznesowego. W sprzedaży dostępne są ubezpieczenia: komunikacyjne, domów i mieszkań, rolne, turystyczne oraz ubezpieczenia korporacyjne.


POWIĄZANE

Korporacja Spożywcza Kazachstanu kończy proces gromadzenia środków dla rolników ...

Według oficjalnych statystyk, w 2023 roku, Ukraina osiągnęła rekordową sprzedaż ...

Unia Europejska ponownie rozszerzyła preferencje handlowe na produkty z Ukrainy,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę