aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rolnictwo i świat: "Z nieba do gleby"

9 sierpnia 2023
Rolnictwo i świat: "Z nieba do gleby"

Dokładne mapowanie upraw jest kluczowym procesem informowania o wiarygodnych szacunkach produkcji roślinnej, zajmowaniem się zmianami klimatu i opracowywaniem strategii na rzecz zrównoważonego rolnictwa. USA, Zagraniczna Służba Rolnicza Departamentu Rolnictwa (FAS) współpracuje ze studentami uniwersytetów w Tanzanii nad projektem pilotażowym mającym na celu zebranie oddolnych danych na temat zboża, nasion oleistych, oraz uprawy bawełny, aby wzmocnić wspólnotowe systemy rolnicze i poprawić oceny stanu upraw za pomocą zdjęć satelitarnych. Ich praca w terenie dodaje prawdy od ziemi do nieba.

W kwietniu 14 YouthMappers spędziło cztery dni w rejonie Arushy, rejestrując dane na 334 polach, fotografując, georeferenując i identyfikując uprawy docelowe w celu usprawnienia analizy zdjęć satelitarnych FAS. YouthMappers to międzynarodowa sieć rozdziałów uniwersyteckich, które organizują i wdrażają działania związane z mapowaniem w odpowiedzi na globalne i lokalne potrzeby rozwojowe.

“ Rozdziały YouthMappers ’ są produktami w ramach USAID, które umożliwiają młodzieży pomoc w społeczności, ” powiedział Gideon G. Sway, jeden z YouthMappers.

Współpraca między agencjami między FAS, USA. Agencja Rozwoju Międzynarodowego i grupy tanzańskie skoncentrowały się na budowaniu umiejętności w zakresie pracy w terenie, próbkowania danych i oceny warunków rolniczych. Głównym celem zespołu było stworzenie biblioteki rolniczej danych o prawdzie gruntowej z regionów Arusha, Dodoma i Mwanza. To działanie po raz pierwszy YouthMappers wykorzystał swoje umiejętności ’ do wzmocnienia danych rolniczych.

Podczas gdy Tanzania uprawia kilka rodzajów upraw, co czyni z tego realny projekt uczenia maszynowego wymagał od zespołu skoncentrowania się na zlokalizowaniu docelowych upraw FAS ’ International Production Assessment Division ( IPAD ), takie jak kukurydza, sorgo, proso, ryż i bawełna. Często uprawy te są uprawiane na większych polach, które można wykryć za pomocą swobodnie dostępnych zdjęć satelitarnych. Oprócz geolokalizacji tych upraw, prace terenowe zespołu ujawniły zmienność wysokości upraw — ilustrujących tam, gdzie były wczesne lub późne deszcze, i pilnowały szkodników, zwłaszcza od robaka armii jesiennej.

Od początku projektu sieć Tanzanian YouthMappers zgromadziła dane z 1700 pól w regionach Arusha, Dodoma i Mwanza. Dzięki YouthMappers FAS może teraz łączyć zdjęcia satelitarne z Sentinel-2 z danymi terenowymi. Ten przyszły projekt poprawia nasze zrozumienie warunków uprawy i wpływu sezonowych deszczy. Ta współpraca pomaga nam reagować na nietypowe warunki uprawy spowodowane zmianami klimatu i zapewnia lepsze informacje dla decydentów.

W maju ci YouthMappers przeszkolili dodatkowych studentów uniwersytetów w zakresie mapowania geograficznego z ArcGIS, OpenStreetMap i Kobo Collect, aby pomóc w rozwoju rolnictwa w Tanzanii i osiągnąć cele projektu dla regionów Dodoma i Mwanza. Ci młodzi liderzy przeprowadzili również spotkania z członkami społeczności lokalnej przed pracami w terenie, aby dowiedzieć się o rolnictwie od społeczności, podzielić się technologią stosowaną do identyfikacji upraw, i uzyskać pozwolenie na prowadzenie prac w terenie.

Partnerstwo w Tanzanii jest częścią wysiłków FAS mających na celu rozwój młodych liderów rolnictwa w celu wzmocnienia samorozwoju Afryki i budowania zdolności. Projekty takie jak ten umożliwiają doświadczonym technologicznie liderom młodzieży w krajach afrykańskich wzbogacenie wzajemnych wysiłków badawczych i rozszerzenie inteligentnych systemów rolniczych i adaptacji do zmian klimatu. Podobne projekty są realizowane w Ghanie i Ugandzie

Uważaj na prezentację tej grupy w przyszłym miesiącu na Forum Africa Food Systems. Celem forum jest wzmocnienie przez grupy publiczne, prywatne i non-profit afrykańskich systemów rolniczych i żywnościowych poprzez włączenie społeczne, zrównoważony rozwój, odporność i sprawiedliwość.

oprac, e-mk ppr.pl źródło: FAS USDA


POWIĄZANE

W kolejnym roku gospodarczym (od lipca 2024 roku) Ukraina może wyeksportować pon...

Rada Europy formalnie przyjęła  pierwsze tego rodzaju rozporządzenie w sprawie o...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę