BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Rolnictwo i świat: "Z nieba do gleby"

9 sierpnia 2023
Rolnictwo i świat: "Z nieba do gleby"

Dokładne mapowanie upraw jest kluczowym procesem informowania o wiarygodnych szacunkach produkcji roślinnej, zajmowaniem się zmianami klimatu i opracowywaniem strategii na rzecz zrównoważonego rolnictwa. USA, Zagraniczna Służba Rolnicza Departamentu Rolnictwa (FAS) współpracuje ze studentami uniwersytetów w Tanzanii nad projektem pilotażowym mającym na celu zebranie oddolnych danych na temat zboża, nasion oleistych, oraz uprawy bawełny, aby wzmocnić wspólnotowe systemy rolnicze i poprawić oceny stanu upraw za pomocą zdjęć satelitarnych. Ich praca w terenie dodaje prawdy od ziemi do nieba.

W kwietniu 14 YouthMappers spędziło cztery dni w rejonie Arushy, rejestrując dane na 334 polach, fotografując, georeferenując i identyfikując uprawy docelowe w celu usprawnienia analizy zdjęć satelitarnych FAS. YouthMappers to międzynarodowa sieć rozdziałów uniwersyteckich, które organizują i wdrażają działania związane z mapowaniem w odpowiedzi na globalne i lokalne potrzeby rozwojowe.

“ Rozdziały YouthMappers ’ są produktami w ramach USAID, które umożliwiają młodzieży pomoc w społeczności, ” powiedział Gideon G. Sway, jeden z YouthMappers.

Współpraca między agencjami między FAS, USA. Agencja Rozwoju Międzynarodowego i grupy tanzańskie skoncentrowały się na budowaniu umiejętności w zakresie pracy w terenie, próbkowania danych i oceny warunków rolniczych. Głównym celem zespołu było stworzenie biblioteki rolniczej danych o prawdzie gruntowej z regionów Arusha, Dodoma i Mwanza. To działanie po raz pierwszy YouthMappers wykorzystał swoje umiejętności ’ do wzmocnienia danych rolniczych.

Podczas gdy Tanzania uprawia kilka rodzajów upraw, co czyni z tego realny projekt uczenia maszynowego wymagał od zespołu skoncentrowania się na zlokalizowaniu docelowych upraw FAS ’ International Production Assessment Division ( IPAD ), takie jak kukurydza, sorgo, proso, ryż i bawełna. Często uprawy te są uprawiane na większych polach, które można wykryć za pomocą swobodnie dostępnych zdjęć satelitarnych. Oprócz geolokalizacji tych upraw, prace terenowe zespołu ujawniły zmienność wysokości upraw — ilustrujących tam, gdzie były wczesne lub późne deszcze, i pilnowały szkodników, zwłaszcza od robaka armii jesiennej.

Od początku projektu sieć Tanzanian YouthMappers zgromadziła dane z 1700 pól w regionach Arusha, Dodoma i Mwanza. Dzięki YouthMappers FAS może teraz łączyć zdjęcia satelitarne z Sentinel-2 z danymi terenowymi. Ten przyszły projekt poprawia nasze zrozumienie warunków uprawy i wpływu sezonowych deszczy. Ta współpraca pomaga nam reagować na nietypowe warunki uprawy spowodowane zmianami klimatu i zapewnia lepsze informacje dla decydentów.

W maju ci YouthMappers przeszkolili dodatkowych studentów uniwersytetów w zakresie mapowania geograficznego z ArcGIS, OpenStreetMap i Kobo Collect, aby pomóc w rozwoju rolnictwa w Tanzanii i osiągnąć cele projektu dla regionów Dodoma i Mwanza. Ci młodzi liderzy przeprowadzili również spotkania z członkami społeczności lokalnej przed pracami w terenie, aby dowiedzieć się o rolnictwie od społeczności, podzielić się technologią stosowaną do identyfikacji upraw, i uzyskać pozwolenie na prowadzenie prac w terenie.

Partnerstwo w Tanzanii jest częścią wysiłków FAS mających na celu rozwój młodych liderów rolnictwa w celu wzmocnienia samorozwoju Afryki i budowania zdolności. Projekty takie jak ten umożliwiają doświadczonym technologicznie liderom młodzieży w krajach afrykańskich wzbogacenie wzajemnych wysiłków badawczych i rozszerzenie inteligentnych systemów rolniczych i adaptacji do zmian klimatu. Podobne projekty są realizowane w Ghanie i Ugandzie

Uważaj na prezentację tej grupy w przyszłym miesiącu na Forum Africa Food Systems. Celem forum jest wzmocnienie przez grupy publiczne, prywatne i non-profit afrykańskich systemów rolniczych i żywnościowych poprzez włączenie społeczne, zrównoważony rozwój, odporność i sprawiedliwość.

oprac, e-mk ppr.pl źródło: FAS USDA


POWIĄZANE

Wzrost kosztów surowców, pracy i produkcji przy jednoczesnym spadku cen na świat...

Według Fundacji Świętego Mikołaja prawdziwy Święty Mikołaj pomaga dzieciom każde...

Do niedzieli 26 listopada trwał Tydzień Kuchni Polskiej, specjalna akcja organiz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę