dnikukurydzy_210818

Odpowiedź na opinię dotyczącą budowy lub modernizacji dróg lokalnych

8 lutego 2018
Odpowiedź na opinię dotyczącą budowy lub modernizacji dróg lokalnych

W odpowiedzi na opinię samorządu rolniczego do projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że odpowiedź na uwagi Zarządu KRIR zamieszczono na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji.

Z tabeli zestawiającej uwagi w ramach uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania zamieszonej na BIP RCL wynika, że uwaga Zarządu KRIR wskazująca, że propozycja dodania § 6a wykluczającego możliwość składnia kilku wniosków w jednym naborze jest niekorzystna nie została uwzględniona.

W ww. tabeli zapisano, że z uwagi na niewielkie środki w poszczególnych województwach, ograniczono możliwość składania więcej niż jednego wniosku. Wskazano jednocześnie, że operacje realizowane w ramach jednego wniosku mogą dotyczyć większej ilości dróg.

Samorząd rolniczy wnioskował o umożliwienie składanie gminom więcej niż jednego wniosku, ponieważ gminy wiejskie, z uwagi na gęstość zabudowy starają objąć asfaltowaniem fragmenty dróg w centrum miejscowości i dojazd do tej miejscowości. W ten sposób rozwiązują problem dojazdu dla kilku miejscowości. Mając na uwadze fakt, że zakładano możliwość złożenia tylko jednego wniosku to zostanie zrealizowany ciąg tylko jednej drogi i w ten sposób może zostać niewykorzystany limit dla danej gminy wiejskiej.

 

krir.pl


POWIĄZANE

Mniejsze obciążenia podatkowe dla rolników tworzących spółdzielnie zapewni ustaw...

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że wkrótce wypłaci z Funduszu Solid...

„Polska bez smogu” to temat panelu dyskusyjnego podczas 8. Europejskiego Kongres...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę