EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Ofensywa. NSZZ RI "Solidarność" przejęła inicjatywę

6 lutego 2023
Ofensywa. NSZZ RI "Solidarność" przejęła inicjatywę

Coraz wiekszą aktywnością w ostanim czasie wykazuje się NSZZ RI Solidarność. Związkowcy, od wielu tygodni zgłaszali swoje postulaty do resortu rolnictwa w związku z dramatyczną sytuacją na rynku zbóż, rzepaku, kukurydzy oraz trzody chlewnej.

Do swoich działań, w obronie interesów rolników udało się zjednoczyć wiele organizacji rolniczych, m.innymi Związek Zawodowy Rolników "Ojczyzna", OPZZRIiOR, ZZR KORONA, efektem tego działania było spotkanie u Premiera Mateusza Morawieckie, który wraz z wicepremierem i ministrem rolnictwa Henrykiem Kowlaczykiem, przyjął zjednoczone siły organizacji rolniczych, które domagały się spotknia z Premierem Mateuszem Morawickim i wykonaniu enrgicznych działań i realizacji uzgodnień w zakresie rolniczych postulatów związanych przede wszystkim z bardzo trudną sytuacją ekonomiczną polskich rolników, którzy zajmują się produkcją roślinną i produkcją trzody chlewnej- zobacz TUTAJ

Teraz przyszedł czas na sprawdzenie realizacji postulatów i w związku z tym w piątek o godzinie 15 zebrli się związkowcy ale w jeszcze większym gronie. Do poprzedniej grupy dołączyli między innymi: KRIR Z Wiktorem Szmulewiczem na czele, Krajowy Związek Kółek i Organizacje Rolnicze z Prezesem Władysławem Serfinem, ZZ CENTRUM NARODOWE MŁODYCH ROLNIKÓW, a nawet Związek Młodzieży Wiejskiej się zameldował.

Tomaszowi Obszańskiemu, Prezesowi NSZZ RI "SOLIDARNOŚĆ" udało się przejąć inicjatywę i zjednoczyć wokół siebie najważniejesze organizacje rolnicze z samorządem rolniczym na czele, a przyciągnęła wszystkich magia kolejnego spotkania z Premierem Morawiecki. o co w swoim piśmie po spotkaniu wszyscy zawnioskowali.

 

NSZZ RI "SOLIDARNOŚĆ"

 

autor: e-mk; red. ppr.pl informacja i foto: ppr.pl


POWIĄZANE

Bez fosforu nie byłoby plonu. Rola tego makroelementu nie jest doceniana tak, ja...

W dniu 25 marca 2023 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyło się Mleczne S...

Mimo tego, że w 2020 roku naukowcy zaobserwowali spadek emisji gazów cieplarnian...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę