dnikukurydzy_210818
Orlen_81018

Ofo podejmuje współpracę z C40 w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu

24 października 2017
Ofo podejmuje współpracę z C40 w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu

Dnia 22 października tego roku w Paryżu ofo, pierwsza i największa na świecie platforma rowerów publicznych bez stacji, podpisała umowę o współpracy z C40 w zakresie podjęcia wspólnych działań w walce ze zmianą klimatu na całym świecie.

Program badawczy organizacji C40 na temat zalet działań pro-środowiskowych "Benefits of Climate Action" podkreśla wagę inicjatyw w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu pod względem wprowadzania korzyści zdrowotnych, majątkowych, gospodarczych, bezpieczeństwa i łączności poza wyłącznie zmniejszaniem emisji i ograniczaniem ryzyka środowiskowego. Platforma ofo wniesie wkład w inicjatywy badawcze w zakresie a) zdrowych, przyjaznych miast, b) identyfikacji działań o największym zasięgu i c) korzyści integracyjnych działań na rzecz klimatu.

"Wraz z C40 będziemy poszerzać zakres badań nad mobilnością, zwłaszcza poruszaniem się pieszo i na rowerze" - skomentował Zhang Yanqi, współzałożyciel i główny dyrektor operacyjny w firmie ofo, który wziął udział w uroczystym podpisaniu umowy współpracy w niedzielę. - Firma ofo będzie współpracować z C40 także nad innymi innowacyjnymi projektami, które zostaną ujawnione w nadchodzących miesiącach" - dodał dyrektor.

Firma ofo prowadzi działalność w ponad 180 miastach na świecie, z których niektóre należą do organizacji C40, w tym w Londynie, Mediolanie, Seattle, Waszyngtonie D.C., Singapurze, Bangkoku, Pekinie i Szanghaju. Wszystkie kilometry przejechane na rowerach firmy ofo przyczyniły się do zmniejszenia emisji węgla o 2,16 milionów ton, co odpowiada 615 milionom litrów paliwa i 1,035 milionom ton emisji pyłu PM2,5.

"Z przyjemnością podejmujemy współpracę z tak innowacyjnym i zrównoważonym przedsiębiorstwem, które od pierwszego dnia działalności podejmuje rozważne kroki w kierunku ograniczenia nadmiernego ruchu i zanieczyszczenia" - skomentował główny dyrektor wykonawczy organizacji C40 Mark Watts.

"Z podziwem patrzyliśmy na inicjatywy C40 w zakresie radzenia sobie ze zmianą klimatu, przez co mamy pewność, że organizacja jest bardzo dobrym partnerem dla ofo - skomentował Dai Wei, założyciel i główny dyrektor wykonawczy firmy ofo. - Członkowie C40 reprezentują 25% światowego PKB i ponad 650 milionów mieszkańców miast. Chcemy wspólnie pracować i uczyć się od największych miast, spośród których wiele należy do C40" - dodał dyrektor.

Przed podjęciem współpracy z organizacją C40 firma ofo rozpoczęła już pracę z programem rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych od kwietnia 2017 r. w celu realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju. W sierpniu 2017 r. firma rozpoczęła współpracę z fundacją Clara Lionel Rihanny, której celem jest poprawa losu dziewczynek w Malawi, fundowanie stypendiów i przekazywanie rowerów jako darmowego, bezpiecznego środka transportu do szkół.

ofo

Założona w 2014 r. firma ofo łączy ponad 10 milionów rowerów z 200 milionami użytkowników w ponad 180 miastach w 17 krajach na świecie. Platforma obsługuje 32 miliony transakcji dziennie, a w sumie umożliwiła już ponad 4 miliardy przejażdżek.

Użytkownicy platformy łącznie wyjeździli już ponad 1,2 miliarda kilometrów. Tylko w okresie od kwietnia do czerwca 2017 r. użytkownicy przyczynili się do ograniczenia zużycia paliwa o 84 miliony litrów oraz emisji dwutlenku o 265 000 ton.

W lipcu 2017 r. firma ofo pozyskała 700 milionów dolarów w serii E inwestycji prowadzonej przez fundusze Alibaba, Hony Capital i CITIC Private Equity.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ofo.com.

C40

C40 to sieć największych na świecie miast, które zobowiązały się do podejmowania działań w walce ze zmianą klimatu. Organizacja C40 wspiera miasta w zakresie skutecznej współpracy, udostępniania wiedzy i podejmowania znaczących, mierzalnych i zrównoważonych inicjatyw w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Grupa C40 Cities Climate Leadership Group obejmuje ponad 90 największych na świecie miast i reprezentuje ponad 650 milionów mieszkańców oraz jedną czwartą światowej gospodarki.

Utworzona i prowadzona przez miasta organizacja C40 skupia się na walce ze zmianą klimatu i podejmowaniem działań w miastach, które prowadzą do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i ograniczenia ryzyka klimatycznego przy jednoczesnej poprawie zdrowia, dobrobytu i możliwości gospodarczych mieszkańców miast.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.c40.org.

 

(Centrum Prasowe PAP) / ofo / PR Newswire


POWIĄZANE

283 mln zł pomocy suszowej przekazała rolnikom do 15 października Agencja Modern...

15 października br. rozpoczął się kilkudniowy Światowy Szczyt Międzynarodowej Fe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę