Claas_20.11.2020shiuz_750x100_1102020

OKO na MALINĘ

30 czerwca 2020
OKO na MALINĘ

Zapraszamy na wyjątkową lekcję rysunku, wiedzy o malinach i trening uważności w jednym. Efekt współpracy Pracowni OKO z plantatorami malin.

Zapraszamy na wydarzenie on-line, podczas którego hiper realistycznie narysujemy malinę. 45 minutowa lekcja rysunku wzbogacona będzie opowieścią o odmianach, walorach i wieszczach, którzy o niej pisali.
Kiedy?
6 lipca, godzina 10:00
Gdzie? 
Na fanpage'u Szkoły Rysunku Malarstwa Rzeźby i Grafiki OKO
Bezpośredni link do transmisji podamy w poniedziałek 29 czerwca.
Gdzie fizycznie? 
Będziemy rysowali w ogrodach Meho Cafe | Krupnicza 26, Kraków 
Dla kogo to jest wydarzenie? 
Dla tych co lubią rysować, dla tych, którzy kiedyś rysowali i dla tych, którzy zawsze chcieli rysować i szukali pretekstu.
 
Dla uważnych i dla tych, którzy robią zbyt dużo rzeczy na raz. Dla tych, którzy delektują się jedzeniem i dla tych, którzy nie pamiętają co jedli na śniadanie. Dla nas wszystkich, zabieganych, ale kochających piękno natury. 

Co jest potrzebne aby wziąć udział?
Przed wydarzeniem wystarczy kupić pierwsze polskie maliny, papier i bardzo podstawowy zestaw pasteli olejnych. Możecie taki zobaczyć i nabyć, bez wychodzenia z domu, na stronie WarsztAtartysty.pl. Cena od 6,60 zł + wysyłka. 
 
Dla uczestników wydarzenia, którzy dokonali tutaj zakupów, mamy sprezentowaną przez sklep plastyczny Warsztat Artysty, drewnianą kasetkę wypełnioną artystycznymi pastelami Van Gogh. Trafi ona do uczestnika wybranego przez dr Tomasza Wełnę.

Dlaczego warto?
 
Poćwiczymy uważność na malinach, a nie na rodzynkach :) Zwolnisz i zobaczysz jak fajne jest być „tu i teraz”. Zjesz trochę polskich malin. Zobaczysz co jesz i jakie to uczucie. Dowiesz się też dlaczego maliny należą do superowoców. Miło spędzisz czas, w dobrym towarzystwie.
 
Miejsce można wybrać dowolne. W komentarzu pod wydarzeniem, które zamieściliśmy na Facebook'u poprosimy wpisać miasto, w którym będziecie rysować. Stworzymy w ten sposób malinową mapę Polski.
Jak można zapraszać? 

Prowadzący 

Na malinową lekcje rysunku i uważności zapraszają dr Tomasz Wełna - krakowski artysta grafik i wieloletni były wykładowca ASP w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego, założyciel i prowadzący Pracownię OKO, oraz dr Paweł Krawiec - jagodowy sadownik (produkuje m.in. maliny), promotor owoców jagodowych, przez wiele lat pracownik naukowy Katedry Sadownictwa i Szkółkarstwa Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu, założyciel Horti Team.
 
- Malina jest mocno związana z polską tradycją, z naszymi poetami, ale też z ciepłem polskiego domu. Kiedy zimą jesteśmy chorzy to od dziecka poleca nam się sok malinowy. Latem jemy świeże owoce. Przed nami długi sezon. Lipiec, sierpień i wrzesień. A jak pogoda sprzyja to do połowy listopada możemy jeść polskie maliny. W uprawę wkładamy serce i ono jest w tych owocach. Zapraszamy na polskie maliny. Z przyjemnością podejmuje wyzwanie by opowiedzieć o nich państwu - powiedział dr Paweł Krawiec, Horti Team
 
- Maliny to jedne z ulubionych rodzimych owoców. Kojarzą się z pełnią lata, słońcem i sielskim krajobrazem polskiej wsi. Ich smak, zapach i wartości odżywcze zawdzięczamy starannej uprawie. Dbałość o detale pozwala nam cieszyć się wszystkimi walorami tych superowoców. Gratuluję pomysłu, wspieram w imieniu środowiska edukatorów żywieniowych – dr Justyna Bylinowska, Redaktor naczelna portalu Dietetycy.org.pl
 
Zapraszamy tych co lubią rysować i tych, którzy powinni polubić.

Jak można zaprosić znajomych do wspólnej zabawy? 
Oto link do wydarzenia na facebooku.

OKO na Malinę

Czytaj więcej

PRACOWNIA OKO

Oko widzi, ale i zwraca również uwagę. A widzenie i uważność to dwa najbliższe nam pojęcia. Nasza pracownia pomaga artystom od lat 2 do 100 rozwijać swoją pasję. Tak, najmłodsza uczestniczka zajęć miała właśnie 2 lata! Taka skala nie tylko wieku, ale też zainteresowań i charakterów to jedna z głównych cech OKA. Jak my sami - interdyscyplinarni i pełni najróżniejszych pasji - tak i nasi uczniowie i przyjaciele, z którymi spędzamy na rysowaniu i malowaniu tysiące godzin od 2007 roku. Łączy nas różnorodność.
Kiedy w marcu 2020 roku przenieśliśmy pracownię w wymiar wirtualny "na żywo", skala tej różnorodności jeszcze wzrosła. Teraz mali i duzi zaczynają, a czasem i wracają do swojej pasji po kilkudziesięciu latach przerwy. I wszyscy przyznają, że kreatywność i uważność zmienia ich życie na lepsze. A rysunek i malarstwo uczą uważności jak nic innego! Tak właśnie w maju ponad 400 osób w Polsce i nie tylko na żywo on line, wspólnie z nami rysowało... truskawkę!
 
Kiedy opisywaliśmy jej kształty i detale, czuliśmy się jak podróżnicy w wyprawie na nowy ląd pełen nieznanych i fascynujących tajemnic. Po tych zajęciach truskawka dla nikogo z rysujących nie była już tylko truskawką. Stała się kosmosem odkrytych możliwości. A za wszystkim stała właśnie uważność.
Formuła Pracowni OKO na żywo online na stałe już przyjęła się i sprawdziła. Każdy chętny może bezpłatnie rysować i malować z nami każdego dnia o 10 i 19 czasu środkowoeuropejskiego. Te zajęcia na stałe wpisały się w życie nasze i uczestników. I wszyscy jesteśmy zgodni - warto było zacząć!
 
Aby pracownia mogła funkcjonować, niektórzy uczestnicy dobrowolnie wspierają nas na www.patronite.pl/pracowniaoko. Zawsze możemy też liczyć na wsparcie, kiedy potrzebujemy zakupić na przykład sprzęt i materiały do prowadzenia zajęć online. To podnosi na duchu i daje satysfakcję z życia ze swojej pasji. Serdecznie zapraszam na zajęcia online: www.facebook.com/pracowniaoko.krakow
 
Założyciel i prowadzący Pracownię OKO:

dr Tomasz Wełna - krakowski artysta grafik i wieloletni były wykładowca ASP w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się pełnym wachlarzem technik rysunkowych i malarskich, ilustracją i filmem animowanym. Autor polskiego kroju pisma Apolonia. Prowadzi warsztaty samodzielne oraz współpracuje jako tutor m.in. z Film Spring Open oraz Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci. Laureat nagrody głównej międzynarodowego festiwalu filmowego FESTPRO w Rosji, wyróżnienie specjalne na Biennale Grafiki Sportowej w Gdyni, trzecie miejsce na festiwalu fimowym O!Pla.
 
Współprowadząca Pracownię OKO:

dr Daria Rzepiela - zajmuje się sztuką przestrzeni, podejmuje interdyscyplinarne działania w obszarze sztuk wizualnych. Jej najnowszy projekt TAKE YOUR TIME jako animacja były pokazywany m.in na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animator 2018, 25 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima, a w formie rozbudowanej instalacji przestrzennej obejmującej różne media w Galerii NURT ZPAP w Toruniu w 04.2019 oraz przy współpracy BWA Wrocław w Galerii ASP w Krakowie w 10.2019.
 
Zrealizowała m.in projekt BYĆ WIELKIM (wyróżniony w plebiscycie Historyczne Wydarzenie Roku 2015), obejmujący 17 filmów animowanych oraz kwerendę naukową dla Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. a także serię animacji dla Muzeum Architektury we Wrocławiu. Wśród jej realizacji projektowych znajdują się wielkopowierzchniowe wnętrza komercyjne, publiczne i sakralne. Obecnie prowadzi cykl online 60 podróży dookoła malarstwa - twórczy przewodnik.
___

 

 

Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Czas na polskie superowoce!”.

 

 

Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw / Inspire


POWIĄZANE

W nocy (3 grudnia 2020) rolnicy z Agrounii  zatrzymali transport żywych świń z N...

W związku z naszym pismem z dnia 26 marca 2020 r. oraz odpowiedzią resortu rolni...

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda spotkał się z przedstawicielami z...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę